FC Viitorul - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I

9 maja na Stadionul Central w Ovidiu odbył się mecz 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Viitorul i ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Viitorul 1-0.

A. Artean 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut zespół FC Viitorul zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 27. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Viitorul i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka FC Viitorul wyszła w zmienionym składzie, za Radu Boboca, George'a Ganeę weszli Marcos Pedroso, Hama Tsoumou. A kibice ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ionuţa Năstăsiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Robert Grecu.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Andrei Artean dla jedenastki FC Viitorul. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Aurelian Chitu.

W 62. minucie Cristian Dumitru został zastąpiony przez Stephana Drăghiciego. Między 65. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Ely Fernandes, a murawę opuścił Jô Santos.

Sylvain Boris Nabil Deslandes45′ 74′
46′ Radu Ștefăniță Boboc
Jimmy De Jonghe
Andrei Virgil Ciobanu
Derlis David Meza Colli
Constantin Grameni
Robert Ionuţ Grecu46′
 48′ Andrei Viorel Artean
Cristian Cosmin Dumitru62′
Aurelian Ionut Chitu
Ionuț Andrei Șerban74′
36′ 46′ George Dănuț Ganea
Ruan Ribeiro Teles
27′ 90′ Joálisson Santos Oliveira
Grigore Ioan Turda74′
46′ 80′ Marcos Garbellotto Pedroso
Stephan Leonard Drăghici62′
Darius Constantin Grosu
Georgian Honciu74′ 82′
Roberto Leonard Mălăele
Mario Cristian Mitoi
90′ Ely Ernesto Lopes Fernandes
Ionuţ Năstăsie46′
Alexi Paul Pitu
Antun Palić63′
46′ Hama Juvhel Fred Tsoumou
Mediop Ndiaye

Zespół FC Viitorul był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna FC Viitorul w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy piątek zespół FC Viitorul będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast 16 maja Dinamo Bukareszt zagra z zespołem ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş na jego terenie.