FC U Craiova 1948 SA - FC Voluntari 0-2 (0-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

W meczu 18. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 5 grudnia, zespół FC U Craiova 1948 SA przegrał z FC Voluntari 0-2 (0-0). Mecz na Complex Sportiv Craiova obejrzało 1 000 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2021-12-05 15:00 | Stadion: Complex Sportiv Craiova | Widzów: 1000 | Arbiter: Marcel Bîrsan
FC U Craiova 1948 SA
FC Voluntari
0
2
G. Tamaș 77'
I. Gheorghe 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC U Craiova 1948 SA przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół FC Voluntari zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FC Voluntari.

Od pierwszych minut zespół FC Voluntari zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC U Craiova 1948 SA była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gabrielowi Tamașowi z drużyny gości. Była to 35. minuta spotkania.

W 62. minucie Claudiu Bălan został zastąpiony przez Andreę Compagna. W tej samej minucie Bradley Diallo został zmieniony przez Marka Gajicia, a za Constantina Albu wszedł na boisko William Baeten, co miało wzmocnić zespół FC U Craiova 1948 SA. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricardinha na Cristiana Costina w 75. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Voluntari w 77. minucie spotkania, gdy Gabriel Tamaș strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vadim Raţă.

Prawie natychmiast Ion Gheorghe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Voluntari, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie pojedynku. Trener FC U Craiova 1948 SA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Terella Ondaana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Juan Bauza.

W 84. minucie w jedenastce FC U Craiova 1948 SA doszło do zmiany. Alexandru Raicea wszedł za Sekou Sidibe'a. Chwilę później trener FC Voluntari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Lóránd Fülöp, a murawę opuścił Marcelo Lopes. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał William Baeten z FC U Craiova 1948 SA.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Gabriel Sebastian Tamaș  77′ 35′
62′ Bradley Diallo
Marcelo André Veiga Lopes85′
63′ Constantin Dragoș Albu
Ion Gheorghe  81′ 88′
84′ Sekou Sidibe
Lukas Droppa
62′ Claudiu Cristian Bălan
Vadim Raţă85′
84′ Juan Francisco Bauza
Adam Nemec88′
Sorin Răducu Mogoșanu
Victor Teodor Rîmniceanu
Sorin Marian Bușu
Cosmin Florin Achim
62′ Marko Gajić
Cristian Ionuț Costin75′
63′ 87′ William Baeten
Alexandru Nicolae Vlad
Vlad Marian Pop
Lóránd Levente Fülöp85′
84′ Alexandru Nicuşor Raicea
Alexandru Mihai Ilie
Benjamin Van Durmen
Hélder Luís Lopes Vieira Tavares85′
62′ Andrea Compagno
George Cristian Merloi88′
84′ Terell Ondaan
Idan Golan88′

Drużyna FC Voluntari była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek jedenastka FC U Craiova 1948 SA rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FC Academica Clinceni. Natomiast w sobotę Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv zagra z jedenastką FC Voluntari na jej terenie.