FC U Craiova 1948 SA - CS Gaz Metan Mediaş 2-0 (0-0). Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I

W spotkaniu 13. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 22 października, drużyna FC U Craiova 1948 SA zwyciężyła z Gaz Metan 2-0 (0-0). Mecz na Complex Sportiv Craiova obejrzało 1 000 widzów.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-22 16:30 | Stadion: Complex Sportiv Craiova | Widzów: 1000 | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
FC U Craiova 1948 SA
CS Gaz Metan Mediaş
2
0
C. Bălan 47'
A. Raicea 90'

Od pierwszych minut drużyna FC U Craiova 1948 SA zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Gaz Metan była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC U Craiova 1948 SA w 47. minucie spotkania, gdy Claudiu Bălan strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył William Baeten.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Patricia Matricardiego, piłkarza Gaz Metan. W 62. minucie Răzvan Trif został zmieniony przez Mihaiego Velisara. W tej samej minucie trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vlăduț Morar, a murawę opuścił Adama Sarr.

W 66. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Bryanowi Alceusowi z drużyny gości. A kibice FC U Craiova 1948 SA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandru Raiceę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić William Baeten. Posunięcie trenera było słuszne. Alexandru Raiceę zdobył kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Francisco Júnior osłabiając tym samym zespół Gaz Metan.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Alexandru Blidar, Vlad Pop, a na ich miejsce weszli Terell Ondaan, Claudiu Bălan.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC U Craiova 1948 SA, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wpakował piłkę do siatki rywali Alexandru Raicea. Sytuację bramkową stworzył François Marquet.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Bryan Alceus66′ 74′
69′ Sekou Sidibe
Raul Ovidiu Șteau
88′ Terell Ondaan
Răzvan Toni Augustin Grădinaru74′
Benjamin Van Durmen
Francisco Santos da Silva Júnior83′
76′ William Baeten
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
 47′ 88′ Claudiu Cristian Bălan
Roberto Romeo74′
88′ Alexandru Krisztian Blidar
Mihai Velisar62′
69′ François Marquet
Ioan Constantin Filip
Antonio Eduard Miuțescu
Dobrin Ramon Gașpar
88′ Vlad Marian Pop
Nasser Chamed74′
76′  90′ Alexandru Nicuşor Raicea
Okechukwu Christian Irobiso74′

Vlăduț Călin Morar62′

Drużyna FC U Craiova 1948 SA była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Gaz Metan przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Gaz Metan w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

31 października zespół Gaz Metan rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FC Academica Clinceni. Natomiast 1 listopada FC Rapid 1923 będzie przeciwnikiem drużyny FC U Craiova 1948 SA w meczu, który odbędzie się w Mioveniem.