FC Rapid 1923 - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (1-1). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

17 września na Arena Naţională w Bukareszcie odbyło się spotkanie 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Rapid 1923 i Gaz Metan. Starcie zakończyło się zwycięstwem Gaz Metan 2-1. Na stadionie stawiło się 5 000 widzów.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-17 20:00 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 5000 | Arbiter: Lucian Ruşandu
V. Morar 76'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół FC Rapid 1923 wygrał aż osiem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w siódmej minucie spotkania, gdy Yuri Matias zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Ronalda Deaconu.

W ósmej minucie kartkę dostał Ronaldo Deaconu z drużyny Gaz Metan.

Zawodnicy FC Rapid 1923 szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Cristian Albu.

W 14. minucie kartką został ukarany Júnior Morais, piłkarz FC Rapid 1923. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Younes Bnou został zastąpiony przez Adriana Bălana. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze FC Rapid 1923: Saifeddine Alami, Antonio Sefer, a na ich miejsce weszli Albert Tivadar, Rareş Ilie.

Trener Gaz Metan postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Ovidiu Horșię i na pole gry wprowadził napastnika Dragoșa Iancu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Gaz Metan przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Vlăduț Morar. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Ronaldo Deaconu.

W 77. minucie Nicolae Cârnat został zmieniony przez Cătălina Hlisteiego, co miało wzmocnić drużynę FC Rapid 1923. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Júniora na Ioana Filipa. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom FC Rapid 1923 i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Octavian Gabriel Vâlceanu
90′ Claudiu Belu-Iordache
Gabriel Rodrigues de Moura
90′ Cristian Sapunaru
Patricio Martín Matricardi
Dragos Grigore
Jefferson Yuri de Sousa Matias  7′
14′ Iraneuton Sousa Morais Júnior
Răzvan Alin Trif75′
Ljuban Crepulja
Bryan Alceus8′
56′ Rareş Ilie
Ovidiu Horșia66′
 10′ 78′ Cristian Alexandru Albu
Răzvan Toni Augustin Grădinaru75′
77′ Nicolae Cârnat
Francisco Santos da Silva Júnior82′
56′ Younes Bnou Marzouk
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
56′ Albert Tivadar Stahl
Okechukwu Christian Irobiso66′
Virgil Andrei Drăghia
Alexandru Buzbuchi
Alexandru Adrian Dandea
Răzvan Horj
56′ Saifeddine Alami Bazza
Mihai Velisar75′
Petre Lucian Goge
Ioan Constantin Filip82′
77′ Cătălin Florin Hlistei
Mihai Daniel Lixandru
Romario Florin Moise
Nasser Chamed75′
Ștefan Călin Pănoiu
Dragoș Petru Iancu66′
56′ Antonio Valentin Sefer
Vlăduț Călin Morar66′  76′ 90′
56′ Adrian Ionuț Bălan
Adama Sarr

Zespół Gaz Metan był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom FC Rapid 1923, natomiast piłkarzom Gaz Metan pokazał dwie.

Jedenastka FC Rapid 1923 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Gaz Metan w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.

1
2
2
4
2
4

Już w najbliższy piątek jedenastka FC Rapid 1923 rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Voluntari. Natomiast 27 września Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zagrają z drużyną Gaz Metan na jej terenie.