FC Rapid 1923 - CFR 1907 Kluż 2-0 (1-0). Liga rumuńska - 12. kolejka Ligi I

W starciu 12. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 17 października, jedenastka FC Rapid 1923 zwyciężyła z CFR Kluż 2-0 (1-0). Mecz na Stadionul Orăşenesc w Mioveniem obejrzało 1 000 widzów.

12. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-17 19:30 | Stadion: Stadionul Orăşenesc | Widzów: 1000 | Arbiter: Ovidiu Hațegan
FC Rapid 1923
CFR 1907 Kluż
2
0
A. Bălan 27',55'

Od pierwszych minut zespół FC Rapid 1923 zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CFR Kluż była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Adrian Bălan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Rapid 1923, strzelając gola w 27. minucie spotkania. Asystę zanotował Cristian Albu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Rapid 1923.

Na drugą połowę zespół CFR Kluż wyszedł w zmienionym składzie, za Denisa Alibca wszedł Gabriel Debeljuh. W 53. minucie kartką został ukarany Júnior Morais, piłkarz FC Rapid 1923.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Adrian Bălan z FC Rapid 1923. Asystę przy golu zanotował Antonio Sefer.

W 62. minucie Alexandru Chipciu zastąpił Valentina Costache'a. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze CFR Kluż: Rúnar Sigurjónsson, Mihai Bordeianu, a na ich miejsce weszli Billel Omrani, Bismark Adjei-Boateng. Chwilę później trener FC Rapid 1923 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Tivadara. Na boisko wszedł Rareş Ilie, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Valentin Costache z jedenastki CFR Kluż. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Mike Botuli Cestor
53′ Iraneuton Sousa Morais Júnior
Andrei Andonie Burcă
Cristian Alexandru Albu
Adrian Constantin Alexandru Păun
90′ Antonio Valentin Sefer
Ciprian Ioan Deac
Cătălin Florin Hlistei
Bismark Adjei-Boateng62′
Ljuban Crepulja
Alexandru Chipciu62′
67′ Albert Tivadar Stahl
Denis Alibec46′
 27′, 55′ 70′ Adrian Ionuț Bălan
Juan Emmanuel Culio
67′ Rareş Ilie
Adrian Mihai Gîdea
90′ Alexandru Ionita
Rúnar Már Sigurjónsson62′
Anestis Nastos
Valentin Ionuț Costache62′ 74′
70′ Younes Bnou Marzouk
Gabriel Debeljuh46′

Drużyna FC Rapid 1923 była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół FC Rapid 1923 w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna CFR Kluż w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FC Rapid 1923 zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jej przeciwnikiem będzie Dinamo Bukareszt. Natomiast 25 października Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zagrają z zespołem CFR Kluż na jego terenie.