FC Astra Ploeszti - Dinamo Bukareszt 2-0 (2-0). Liga rumuńska - 24. kolejka Ligi I

21 lutego na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się pojedynek 24. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i Dinama. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Astra 2-0.

24. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-21 19:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Iulian Călin
FC Astra Ploeszti
Dinamo Bukareszt
2
0
V. Gheorghe 36'
A. Stahl 40'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna FC Astra wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna FC Astra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Dinama była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Astra w 36. minucie spotkania, gdy Valentin Gheorghe strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Deianowi Sorescu, zawodnikowi gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FC Astra, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Albert Tivadar.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Ante Puljiciowi z Dinama. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 49. minucie arbiter ukarał kartką Hugona Sousę, piłkarza FC Astra. Po chwili trener Dinama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Andreas Mihaiu, a murawę opuścił Gevaro Nepomuceno.

W tej samej minucie Alexandru Răuță zastąpił Vlada Achima. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Yann Boé-Kane z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener FC Astra postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Tivadara. Na boisko wszedł Ljuban Crepulja, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo: Marcowi Ehmannowi w 79. minucie i Stelianowi Filipowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Mihai Alexandru Eşanu
49′ 68′ Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa
Deian Cristian Sorescu38′
Marius Valerica Gaman
Ante Puljić42′
68′ Daniel Graovac
Marco Ehmann79′
David Carneiro Dias Resende Bruno
Steliano Filip90′
Dario Čanađija
Gevaro Nepomuceno59′
79′ Sébastien Wüthrich
Alexandru Ilie Răuță59′
62′ Yann Boé-Kane
Paul Viorel Anton
 40′ 68′ Albert Tivadar Stahl
Diego Fabbrini69′
82′ Mattia Montini
Sahr Jonathan Morsay
 36′ Valentin Gheorghe
Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
David Beniamin Lazar
Gudmund Broks Kongshavn
68′ Igor Jovanović
Florin Bejan
Abdel Lamanje
Ricardo Florin Grigore
68′ Momčilo Raspopović
Andrei Radu
Silviu Nicolae Balaure
Vlad Alexandru Achim59′
68′ Ljuban Crepulja
Geani Crețu
George Cristian Merloi
Janusz Gol
79′ Mihai Radut
Andreas Mircea Mihaiu59′
82′ Sulejman Krpić
Cătălin Ionuţ Măgureanu69′

Zawodnicy FC Astra otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Dinama w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Dinama rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Viitorul Constanţa. Natomiast w sobotę FC Academica Clinceni będzie gościć drużynę FC Astra.