Reklama

Reklama

FC Astra Ploeszti - AFC UTA Arad 1-2 (0-1). Liga rumuńska - 6. kolejka Ligi I

5 maja na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się mecz 6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i AFC UTA Arad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 2-1.

5 maja  na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbył się mecz  6. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra  i AFC UTA Arad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 2-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FC Astra wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Florinowi Iliemu w 6. i Valentinowi Buhăcianu w 13. minucie.

W 14. minucie Dragoș Gheorghe został zastąpiony przez Valentina Gheorghego.

Reklama

Tymczasem to piłkarze AFC UTA Arad otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył David Miculescu. Przy strzeleniu gola pomógł Roger.

W 45. minucie arbiter ukarał kartką Erica, zawodnika gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC UTA Arad.

Niestety David Lazar bramkarz FC Astra nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Mihaiego Popę - rezerwowego bramkarza zespołu. W 58. minucie Valentin Gheorghe został zmieniony przez Silviu Balaure'a, a za Daria Čanađiję wszedł na boisko Momčilo Raspopović, co miało wzmocnić jedenastkę FC Astra. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Horę na Cristiana Albu.

Kibice AFC UTA Arad nie mogli już doczekać się wprowadzenia Liviu Antala. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valentin Buhăcianu. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 72. minucie Albert Tivadar został zmieniony przez George'a Merloiego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Astra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ionuța Peteleu na Simona Rrumbullaku oraz Denisa Rusu na Sorina Busteę.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 60 minut, jednak zespół FC Astra doprowadził do remisu. Bramkę zdobył George Merloi. Asystę zaliczył David Bruno.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce AFC UTA Arad doszło do zmiany. Adrian Tabarcea wszedł za Davida Miculescu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC UTA Arad w 89. minucie spotkania, gdy Erico strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Sorin Bustea.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Florin Iacob z AFC UTA Arad. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Jedenastka AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom AFC UTA Arad pokazał cztery żółte.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka FC Astra rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Natomiast w niedzielę ACSM Politehnica Iași zagra z zespołem AFC UTA Arad na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL