FC Astra Ploeszti - ACSM Politehnica Iași 1-2 (0-2). Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I

2 maja na Stadionul Marin Anastasovici w Giurgiu odbyło się spotkanie 5. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Astra i CSM Politehnica. Starcie zakończyło się zwycięstwem CSM Politehnica 2-1.

5. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-02 12:30 | Stadion: Stadionul Marin Anastasovici | Arbiter: Adrian Sorin Costreie
J. Passaglia 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna FC Astra wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Gabriel Șerban został zmieniony przez Yanna Boé-Kane'a.

W tej samej minucie trener CSM Politehnica postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Doru Popadiuc, a murawę opuścił Antonio Stan.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSM Politehnica w 22. minucie spotkania, gdy Răzvan Onea zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Juan Passaglia wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSM Politehnica, strzelając kolejnego gola w 34. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikolaos Baxevanos.

Trener FC Astra wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sulejmana Krpicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sébastien Wüthrich. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Danielowi Graovacowi z FC Astra. Była to 38. minuta starcia. W 38. minucie George Merloi został zmieniony przez Alberta Tivadara, co miało wzmocnić drużynę FC Astra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Laurentiu Brănescu na Ianoșa Brînzę.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Platiniemu w 60. i Răzvanowi Onei w 63. minucie.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 75. minucie wynik ustalił Valentin Gheorghe. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mihai Radut.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole CSM Politehnica doszło do zmiany. Pablo Gaitán wszedł za Manuela de Iriondo. W 80. minucie żółtą kartką został ukarany Sorin Bușu, zawodnik CSM Politehnica. Platini z CSM Politehnica w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 60. minucie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Ianoșowi Brînzie i Mariusowi Mihalache'owi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Răzvan Philippe Onea  22′ 63′
38′ Daniel Graovac
Marius Ovidiu Mihalache90′
Marius Valerica Gaman
Nikolaos Baxevanos
David Carneiro Dias Resende Bruno
Sorin Marian Bușu80′
11′ Gabriel Ștefan Șerban
Manuel Ignacio de Iriondo76′
37′ Sébastien Wüthrich
Luís Carlos Almada Soares60′ 80′
69′ Ljuban Crepulja
Antonio Mihai Stan11′
38′ George Cristian Merloi
Juan Pablo Passaglia  34′
46′ Silviu Nicolae Balaure
Floriano Vanzo
 75′ Valentin Gheorghe
Francisc Ionuț Cristea
11′ Yann Boé-Kane
Dylan Armando Flores Knowles
Dario Čanađija
Pablo Leonel Gaitán76′
46′ Mihai Radut
Joseph Mensah
38′ Albert Tivadar Stahl
Doru Popadiuc11′
37′ Sulejman Krpić
Deyver Antonio Vega Álvarez
69′ Mattia Montini
Alexandru Iulian Zaharia

Piłkarze gości dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół FC Astra dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.