FC Arges Pitesti - Fotbal Club Voluntari 0-1 (0-1). Liga - 10. kolejka

23 maja na Stadionul Nicolae Dobrin w Pitești odbyło się starcie 10. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Arges Pitesti i Voluntari. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Voluntari 1-0.

23 maja  na Stadionul Nicolae Dobrin w Pitești odbyło się starcie  10. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Arges Pitesti  i Voluntari. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Voluntari 1-0.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Arges Pitesti wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Sytuację bramkową stworzył Marcelo Lopes.

Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę meczu zdobył Vadim Rata dla jedenastki Voluntari. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Igor Armas z drużyny Voluntari. Była to 29. minuta spotkania.

W 45. minucie Ulrich Meleke został zastąpiony przez Heldera Tavaresa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Voluntari.

Między 58. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Arges Pitesti: Georgian Honciu, Ionut Serban, Cristian Dumitru, na ich miejsce weszli: Claudiu Moisie, Antun Palic, Denis Dumitrascu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Loranda Fulopa, Marcela Lopesa, Cristiana Costina zajęli: Idan Golan, George Merloi, Alexandru Ilie. W 64. minucie kartkę dostał Marcelo Lopes, piłkarz Voluntari.

Niedługo później trener Voluntari postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukasa Droppę wszedł Cosmin Achim, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Voluntari utrzymać prowadzenie. W 88. minucie kartkę obejrzał Denis Dumitrascu z Arges Pitesti. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Arges Pitesti: Alexandru Crivac, Ionut Oprescu, a na ich miejsce weszli Nicolae Musat, George Ganea.

W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Arges Pitesti otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.