FC Arges Pitesti - FC U Craiova 1948 0-2 (0-1). Liga - 5. kolejka

12 sierpnia na Stadionul Nicolae Dobrin w Pitești odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami Arges Pitesti i FC U Craiova. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC U Craiova 2-0.

12 sierpnia  na Stadionul Nicolae Dobrin w Pitești odbyło się spotkanie  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami Arges Pitesti  i FC U Craiova. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC U Craiova 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół FC U Craiova wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Andrea Compagno.

W 11. minucie za Williama Baetena wszedł Sekou Sidibe. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ricardowi Grigoremu z drużyny FC U Craiova. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC U Craiova.

W 47. minucie kartkę dostał Andreias Calcan, piłkarz Arges Pitesti. W 54. minucie Mike Cestor został zmieniony przez Fabia Viannę, a za Alexandru Isfana wszedł na boisko Razvan Covaci, co miało wzmocnić jedenastkę Arges Pitesti. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Iancu na Francois Marqueta.

Trener Arges Pitesti postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Derlisa Collego i na pole gry wprowadził napastnika Enza Celestine'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Andrea Compagno z FC U Craiova. Asystę zanotował Francois Marquet.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Sekou Sidibe, zawodnik FC U Craiova. Po chwili trener FC U Craiova postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Aureliana Chitu wszedł Kyriakos Papadopoulos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie FC U Craiova utrzymać prowadzenie. W 90. minucie kartkę otrzymał Kyriakos Papadopoulos z FC U Craiova.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Jedenastka Arges Pitesti zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Arges Pitesti obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Arges Pitesti dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FC U Craiova wykorzystała wszystkie zmiany.