FC Academica Clinceni - Steaua Bukareszt 0-2 (0-1). Liga rumuńska - 2. kolejka Ligi I

22 kwietnia na Stadionul Central Ion Comşa w Călăraşi odbyło się spotkanie 2. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Academica Clinceni i Steaua. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Steaua 2-0.

2. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-22 19:15 | Stadion: Stadionul Central Ion Comşa | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
FC Academica Clinceni
Steaua Bukareszt
0
2
F. Tănase 26',57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Steaua wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Robert Jerdea został zastąpiony przez Asena Rumenova.

W 18. minucie sędzia pokazał kartkę Adrianowi Șutowi, piłkarzowi Steaua.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Steaua w 26. minucie spotkania, gdy Florin Tănase strzelił pierwszego gola. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Valentin Crețu.

W 30. minucie kartkę obejrzał Răzvan Patriche z FC Academica Clinceni. Po chwili trener Steaua postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 38. minucie na plac gry wszedł Răzvan Oaidă, a murawę opuścił Ovidiu Perianu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Steaua.

Na drugą połowę jedenastka Steaua wyszła w zmienionym składzie, za Iuliana Cristeę wszedł George Miron.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Florin Tănase ze Steaua. Asystę zanotował Ionuț Panțîru.

Trener FC Academica Clinceni wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Raula Rusescu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cristian Tănase. Między 59. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Academica Clinceni: Asen Rumenov, Eugeniu Cebotaru, Andrei Cordea, na ich miejsce weszli: Adrian Popa, Denis Ventúra, Răzvan Andronic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Octaviana Popescu, Olimpiu Moruțana zajęli: Risto Radunović, Gabriel Simion. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Florinowi Achimowi w 74. i Raulowi Rusescu w 87. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Andrei Daniel Vlad
74′ Florin Vasile Achim
Valentin Iulian Crețu
Florin Gardos
Denis Graţian Haruţ
30′ Răzvan Bogdan Patriche Nichita
Iulian Lucian Cristea46′
Mihai Dobrescu
Ionuț Constantin Panțîru
75′ Eugeniu Cebotaru
Ovidiu Marian Popescu
76′ Andrei Ioan Cordea
Ovidiu Ioan Perianu38′
Thibault Moulin
Adrian Gheorghe Șut18′
58′ Cristian Tănase
Olimpiu Vasile Moruțan76′
Tsvetelin Lukov Chunchukov
Florin Lucian Tănase  26′, 57′
6′ Robert Dumitru Jerdea
Octavian George Popescu64′
Andrei Gabriel Ureche
Cătălin George Straton
76′ Răzvan Andronic
Răzvan Constantin Oaidă38′
6′ 59′ Asen Rumenov Chandarov
Gabriel Bogdan Simion76′
75′ Denis Ventúra
Ionuț Daniel Vînă
59′ Adrian Popa
Andrei Gabriel Istrate
58′ 87′ Raul Andrei Rusescu
Alexandru Marian Musi

Jedenastka Steaua była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna FC Academica Clinceni wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FC Academica Clinceni rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie AFC Botoşani. Tego samego dnia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zagrają z zespołem Steaua na jego terenie.