FC Academica Clinceni - FC Astra Ploeszti 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I

W meczu 25. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 27 lutego, zespół FC Academica Clinceni zremisował z FC Astra 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadionul Clinceni.

S. Krpić 68'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener FC Astra wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sébastiena Wüthricha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marius Pahonţu. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W piątej minucie Aleksandru Longher został zastąpiony przez Raula Rusescu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Juanowi Casciniemu w 31. i Răzvanowi Patriche'owi w 40. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze FC Academica Clinceni otworzyli wynik. W 43. minucie Adrian Popa dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Academica Clinceni.

Między 46. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 55. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Astra: Sulejman Krpić, Mihai Radut, a na ich miejsce weszli Mattia Montini, Ljuban Crepulja.

Niedługo później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Cristian Tănase, a murawę opuścił Raul Rusescu. W tej samej minucie w zespole FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Denis Ventúra wszedł za Eugeniu Cebotaru.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sulejman Krpić. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mihai Radut.

Między 72. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Academica Clinceni: Răzvan Patriche, Juan Cascini, na ich miejsce weszli: Amir Bilali, Thibault Moulin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Momčila Raspopovicia, Valentina Gheorghego zajęli: Hugo Sousa, Dario Čanađija. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marius Valerica Gaman
40′ 76′ Răzvan Bogdan Patriche Nichita
Daniel Graovac55′
Paul Ovidiu Parvulescu
David Carneiro Dias Resende Bruno
31′ 76′ Juan Bautista Cascini
Marius Cătălin Pahonţu5′
Andrei Ioan Cordea
Ljuban Crepulja55′
67′ Eugeniu Cebotaru
Yann Boé-Kane64′
 43′ 55′ Adrian Popa
Albert Tivadar Stahl
Tsvetelin Lukov Chunchukov
Mattia Montini46′ 55′
5′ Aleksandru Robert Longher
Valentin Gheorghe72′
Andrei Gabriel Ureche
Mihai Maximilian Popa
76′ Amir Bilali
Hugo Filipe Gonçalves Martins de Sousa72′
Mihai Dobrescu
Igor Jovanović
Răzvan Andronic
Abdel Lamanje
76′ Thibault Moulin
Dario Čanađija72′
Asen Rumenov Chandarov
George Cristian Merloi
67′ Cristian Tănase
Mihai Radut55′
67′ Denis Ventúra
Sébastien Wüthrich5′
5′ 67′ Raul Andrei Rusescu
Sulejman Krpić55′  68′

Przewaga drużyny FC Astra w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.

1
1
2
2
2
2

Już w najbliższy piątek drużyna FC Academica Clinceni będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Ovidiu. Jej rywalem będzie FC Viitorul Constanţa. Natomiast 7 marca AFC Hermannstadt Sibiu zagra z jedenastką FC Astra na jej terenie.