FC Academica Clinceni - CS Universitatea 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 5. kolejka Ligi I

W spotkaniu 5. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 2 maja, drużyna FC Academica Clinceni zwyciężyła z CS Universitatea 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Central Ion Comşa w Călăraşi.

M. Constantin 53' (samob.)

Jedenastka FC Academica Clinceni przed meczem zajmowała szóstą pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Kibice CS Universitatea nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cristiana Căpățînę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Ionuţ Mitran.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Juanowi Casciniemu z FC Academica Clinceni. Była to 21. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka CS Universitatea wyszła w zmienionym składzie, za Ivana Mamuta wszedł Alexandru Tudorie.

W 53. minucie do własnej bramki trafił zawodnik CS Universitatea Marius Constantin. W 60. minucie Cristian Căpățînă został zmieniony przez Reagiego Baaha.

W tej samej minucie Alexandru Cicâldău został zmieniony przez Matteo Fedelego, a za Ștefana Vlădoiu wszedł na boisko Ștefan Baiaram, co miało wzmocnić zespół CS Universitatea. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amira Bilalego na Florina Gardosa. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreia Cordeę z FC Academica Clinceni, a w 87. minucie Dan Nistora z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Denis Ventúra, a murawę opuścił Raul Rusescu.

W doliczonej czwartej minucie meczu w jedenastce FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Asen Rumenov wszedł za Tsvetelina Lukova.

Ștefan Marinel Vlădoiu75′
65′ Amir Bilali
Ionuţ Radu Mitran6′
83′ Andrei Ioan Cordea
Andrei Virgil Ivan
21′ Juan Bautista Cascini
Dan Nistor87′
88′ Raul Andrei Rusescu
Alexandru Cicâldău60′
90′ Tsvetelin Lukov Chunchukov
Ivan Mamut46′
Octavian Gabriel Vâlceanu
Iulian Laurențiu Popescu
65′ Florin Gardos
Reagy Baah Ofosu60′
90′ Asen Rumenov Chandarov
Ștefan Baiaram75′
88′ Denis Ventúra
George Alexandru Cîmpanu
Robert Dumitru Jerdea
Alexandru Tudorie46′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom CS Universitatea pokazał jedną.

Drużyna FC Academica Clinceni w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą środę drużyna CS Universitatea rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Natomiast w czwartek CFR 1907 Kluż zagra z jedenastką FC Academica Clinceni na jej terenie.