FC Academica Clinceni - AFC UTA Arad 0-3 (0-3). Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I

25 października na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbyło się spotkanie 13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Academica Clinceni i AFC UTA Arad. Starcie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 3-0.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-25 16:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Arbiter: Bogdan Dumitrache
D. Miculescu 38'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka FC Academica Clinceni plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół AFC UTA Arad zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna AFC UTA Arad wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie za Florina Achima wszedł Georgi Pashov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC UTA Arad w 21. minucie spotkania, gdy Adrian Hora zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Desley Ubbink.

Drużyna FC Academica Clinceni ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka AFC UTA Arad, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył David Miculescu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Adrian Hora z AFC UTA Arad. Sytuację bramkową stworzył Juan Passaglia.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Na drugą połowę zespół FC Academica Clinceni wyszedł w zmienionym składzie, za Ștefana Dobre'a wszedł Andrei Ureche. Na drugą połowę drużyna FC Academica Clinceni wyszła w zmienionym składzie, za Floriana Vanza wszedł Robert Ion.

Trener FC Academica Clinceni wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valentina-Laurențiu Dumitrache'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Asen Rumenov. W 62. minucie w zespole AFC UTA Arad doszło do zmiany. Paul Mercioiu wszedł za Adriana Horę. Niedługo później trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Liviu Antal, a murawę opuścił Roger.

Florin Iacob
5′ Florin Vasile Achim
Marko Vukcevic85′
Amir Bilali
Alexandru Constantin Benga
Răzvan Bogdan Patriche Nichita
Vinko Međimorec
77′ Paul Ovidiu Parvulescu
Evgeni Shlyakov
Juan Bautista Cascini
Desley Petrus Cornelis Ubbink85′
46′ Floriano Vanzo
Modestas Vorobjovas
William Douglas de Amorim
David Raul Miculescu  38′ 77′
Thibault Moulin
Juan Pablo Passaglia
57′ Asen Rumenov Chandarov
Roger Junio Rodrigues Figueira77′
Michael Junior Omoh
Adrian Ioan Hora  21′, 45′ 62′
46′ Andrei Gabriel Ureche
Dragoș Balauru
Florin Gardos
Rolandas Baravykas85′
77′ Marcel Holzmann
Erico Constantino da Silva
5′ Georgi Pashov
Constantin Cristian Dima
Marius Iulian Cioiu
Sorin Cristian Buștea
57′ Valentin-Laurențiu Dumitrache
Damian Daniel Isac85′
46′ Robert Andrei Ion
Liviu Antal77′
Denis Ventúra
Paul Marcel Mercioiu62′
Apostolos Vellios
Tomas Wagner77′

Jedenastka AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FC Academica Clinceni rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Natomiast 1 listopada CF Chindia Târgovişte zagra z zespołem AFC UTA Arad na jego terenie.