FC Academica Clinceni - AFC UTA Arad 0-3 (0-1). Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I

4 lutego na Stadionul Clinceni odbył się pojedynek 21. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami FC Academica Clinceni i AFC UTA Arad. Starcie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 3-0.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-04 12:30 | Stadion: Stadionul Clinceni | Arbiter: Horia Gabriel Mladinovici
Roger 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Liviu Antal. Sytuację bramkową stworzył Modestas Vorobjovas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Thibaultowi Moulinowi z FC Academica Clinceni. Była to 11. minuta spotkania. W 13. minucie za Davida Morara wszedł Raul Rusescu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 34. minucie na plac gry wszedł Valentin Buhăcianu, a murawę opuścił Liviu Antal.

W 38. minucie w jedenastce AFC UTA Arad doszło do zmiany. Simon Rrumbullaku wszedł za Mariusa Tomozeiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AFC UTA Arad.

Drugą połowę zespół AFC UTA Arad rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandru Oroiana wszedł Cristian Albu.

Dopiero w drugiej połowie Denis Rusu wywołał eksplozję radości wśród kibiców AFC UTA Arad, strzelając kolejnego gola w 49. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Valentin Buhăcianu.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mihaiego Dobrescu z FC Academica Clinceni, a w 72. minucie Modestasa Vorobjovasa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AFC UTA Arad w 74. minucie spotkania, gdy Roger strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Denisa Rusu.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Jovan Marković wszedł za Martina Tosheva. W 80. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Tsvetelin Lukov nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ciprian Rus, David Miculescu, a na ich miejsce weszli Roger, Denis Rusu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Alexandru Constantin Benga
62′ Mihai Dobrescu
Evgeni Shlyakov
11′ Thibault Moulin
Alexandru Laurențiu Oroian46′
68′ Adrian Popa
Neluț Stelian Roșu
Răzvan Andronic
Denis Alex Rusu  49′ 81′
68′ Denis Ventúra
Modestas Vorobjovas72′
80′ (k.) Tsvetelin Lukov Chunchukov
Roger Junio Rodrigues Figueira  74′ 81′
13′ David Cristian Morar
Liviu Antal  1′ 34′
Andrei Gabriel Ureche
Dragoș Balauru
Florin Gardos
Florin Ionuţ Ilie
68′ Georgi Pashov
Cristian Costel Melinte
Eugeniu Cebotaru
Simon Rrumbullaku38′
Paul Ovidiu Parvulescu
Cristian Alexandru Albu46′
68′ Asen Rumenov Chandarov
David Raul Miculescu81′
75′ Jovan Marković
Valentin Buhăcianu34′
13′ 69′ Raul Andrei Rusescu
Adrian Ioan Hora
69′ 75′ Martin Toshev
Ciprian Rus81′

Jedenastka AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AFC UTA Arad przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.

0
3
1
6

Już w najbliższą niedzielę zespół AFC UTA Arad zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC Hermannstadt Sibiu. Tego samego dnia Steaua Bukareszt będzie rywalem drużyny FC Academica Clinceni w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.