FC Academica Clinceni - AFC Botoşani 4-3 (1-3). Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I

W pojedynku 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 14 maja, drużyna FC Academica Clinceni zwyciężyła z Botoşani 4-3 (1-3). Spotkanie odbyło się na Stadionul Clinceni.

E. Papa 45'

Jedenastka FC Academica Clinceni przed meczem zajmowała szóstą pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Academica Clinceni Florin Achim.

Drużyna FC Academica Clinceni ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości , strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Hervin Ongenda. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Eduard Florescu.

Trener Botoşani wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreia Tîrcoveanu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David-Marian Croitoru. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 22. minucie bramkę kontaktową zdobył Asen Rumenov. Przy strzeleniu gola pomógł Adrian Popa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juanowi Casciniemu z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta starcia. W 31. minucie Florin Gardos został zastąpiony przez Răzvana Patriche'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Botoşani w 45. minucie spotkania, gdy Enriko Papa strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Jonathan Emanuel.

Drugą połowę zespół FC Academica Clinceni rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Popę wszedł Cristian Tănase. Drugą połowę jedenastka FC Academica Clinceni rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eugeniu Cebotaru wszedł Thibault Moulin.

W 60. minucie sędzia ukarał kartką Enrika Papę, zawodnika Botoşani. Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Tsvetelin Lukov, a murawę opuścił Raul Rusescu. Tsvetelin Lukov spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w drużynie FC Academica Clinceni za Asena Rumenova wszedł Jovan Marković, a w jedenastce Botoşani Enriko Papa zmienił Mihaiego Romana.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-3 na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy zdobył Jovan Marković. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Tsvetelina Lukova.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Botoşani: Stefan Aškovski, Marcel Holzmann, a na ich miejsce weszli Hervin Ongenda, Andrei Tîrcoveanu.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 75. minucie Tsvetelin Lukov wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Paul Parvulescu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie Jovan Marković po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-3. W zdobyciu bramki pomógł Andrei Cordea.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Thibault Moulin z FC Academica Clinceni. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-3.

Hidajet Hankič
5′ (samob.) Florin Vasile Achim
Andrei Alexandru Patache
Amir Bilali
Andrei Chindriş
31′ Florin Gardos
Ulrich Meleke
Paul Ovidiu Parvulescu
Alin Ioan Şeroni
46′ Eugeniu Cebotaru
Eduard Marian Florescu
46′ Adrian Popa
Enriko Papa  45′ 60′ 63′
Andrei Ioan Cordea
Jonathan Emanuel Rodríguez
30′ Juan Bautista Cascini
David-Marian Croitoru21′
 22′ 63′ Asen Rumenov Chandarov
Hervin Scicchitano Ongenda  16′ 72′
63′ Raul Andrei Rusescu
Florin Constantin Plamada
31′ Răzvan Bogdan Patriche Nichita
Bogdan Racovițan
46′ 90′ Thibault Moulin
Marian Târşa
46′ Cristian Tănase
Andrei Costin Tîrcoveanu21′ 72′
Denis Ventúra
Stefan Aškovski72′
63′  75′ Tsvetelin Lukov Chunchukov
Sekou Camara
63′  71′, 86′ Jovan Marković
Mihai Roman63′

Zespół FC Academica Clinceni był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Academica Clinceni wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości wymienił czterech zawodników.