FC Academica Clinceni - AFC Botoşani 2-1 (1-1). Liga rumuńska - 19. kolejka Ligi I

W pojedynku 19. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 27 stycznia, drużyna FC Academica Clinceni zwyciężyła z Botoşani 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Clinceni.

Mahmoud Al Mawas 27'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna FC Academica Clinceni zajmowała szóstą, natomiast zespół Botoşani - siódmą pozycję.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Aleksandru Longher zastąpił Adriana Popę.

W pierwszych minutach meczu piłkarze FC Academica Clinceni nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Adrian Popa.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Mahmoud Al Mawas. Przy strzeleniu gola asystował Andrei Patache.

Kibice FC Academica Clinceni nie mogli już doczekać się wprowadzenia Răzvana Andronica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrei Cordea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Thibaultowi Moulinowi z FC Academica Clinceni. Była to 37. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół FC Academica Clinceni rozpoczął w zmienionym składzie, za Asena Rumenova wszedł Raul Rusescu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Alinowi Şeroniemu z drużyny gości.

Alin Şeroni z Botoşani w 49. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 47. minucie. W 55. minucie żółtą kartkę dostał Răzvan Patriche, zawodnik FC Academica Clinceni. Niedługo później trener Botoşani postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Hervina Ongendę. Na boisko wszedł Realdo Fili, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Academica Clinceni: Georgi Pashov, Denis Ventúra, a na ich miejsce weszli Adrian Popa, Juan Cascini.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Academica Clinceni w 73. minucie spotkania, gdy Tsvetelin Lukov zdobył drugą bramkę. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Youssef Toutouh, Andrei Tîrcoveanu, a na ich miejsce weszli Mahmoud Al Mawas, Enriko Papa.

Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni i dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Hidajet Hankič
90′ Florin Vasile Achim
Andrei Chindriş
Mladen Jutrić
Denis Graţian Haruţ
55′ Răzvan Bogdan Patriche Nichita
Alin Ioan Şeroni47′ 49′
78′ Mihai Dobrescu
Alexandru Țigănașu
7′ Aleksandru Robert Longher
Andrei Alexandru Patache
37′ Thibault Moulin
Jonathan Yoni Emanuel Rodriguez
71′ Juan Bautista Cascini
Enriko Papa76′
34′ Andrei Ioan Cordea
Mahmoud Al Mawas  27′ 76′
46′ Asen Rumenov Chandarov
Hervin Scicchitano Ongenda68′
 73′ Tsvetelin Lukov Chunchukov
Hamidou Keyta90′
Andrei Gabriel Ureche
Eduard Adrian Pap
Florin Gardos
Marcel Holzmann
71′ 81′ Georgi Pashov
Florin Constantin Plamada
34′ 83′ Răzvan Andronic
David-Marian Croitoru
Lucian Mihai Dumitriu
Andrei Costin Tîrcoveanu76′
71′ Denis Ventúra
Youssef Toutouh76′ 85′
Jovan Marković
Stefan Aškovski
7′  13′ 71′ Adrian Popa
Víctor Fernández Satué
46′ Raul Andrei Rusescu
Realdo Fili68′

Przewaga zespołu Botoşani w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom FC Academica Clinceni przyznał sześć żółtych.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Botoşani w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższą sobotę zespół FC Academica Clinceni będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Natomiast w niedzielę AFC Hermannstadt Sibiu zagra z drużyną Botoşani na jej terenie.