Dinamo Bukareszt - Steaua Bukareszt 0-1 (0-1). Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I

W pojedynku 21. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 3 lutego, zespół Dinama przegrał ze Steaua 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-03 19:45 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
Dinamo Bukareszt
Steaua Bukareszt
0
1
F. Tănase 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 starć zespół Steaua wygrał 20 razy i zanotował 15 porażek oraz 20 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W drugiej minucie Geani Crețu zastąpił Vlada Achima.

Jedynego gola meczu strzelił Florin Tănase dla zespołu Steaua. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 zdobytych bramek. Asystę zaliczył Olimpiu Moruțan.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Florin Bejan z drużyny gospodarzy. Była to 10. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Steaua.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Steliana Filipa z Dinama, a w 64. minucie Adriana Șuta z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w drużynie Dinama doszło do zmiany. Janusz Gol wszedł za Alexandru Răuțę.

Po chwili trener Steaua postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Adriana Șuta. Na boisko wszedł Ovidiu Perianu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie w zespole Steaua doszło do zmiany. Răzvan Oaidă wszedł za Dariusa Dumitru. Chwilę później trener Dinama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Magaye Gueye, a murawę opuścił Vlad Achim.

W tej samej minucie Diego Fabbrini został zmieniony przez Gevara Nepomucena, co miało wzmocnić drużynę Dinama. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Florinela Comana na Ante Vukušicia. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Steliano Filip z Dinama i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 57. minucie. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dinama.

Andrei Daniel Vlad
82′ Andrei Radu
Ovidiu Marian Popescu
Ante Puljić
Iulian Lucian Cristea
10′ Florin Bejan
George Andrei Miron
57′ 79′ Steliano Filip
Risto Radunović
90′ Paul Viorel Anton
Darius Dumitru Olaru71′
88′ Deian Cristian Sorescu
Olimpiu Vasile Moruțan
73′ Diego Fabbrini
Adrian Gheorghe Șut64′ 68′
58′ Alexandru Ilie Răuță
Octavian George Popescu
2′ Geani Mihai Crețu
Dragoș Ionuț Nedelcu
2′ 73′ Vlad Alexandru Achim
Răzvan Constantin Oaidă71′
58′ Janusz Gol
Ovidiu Ioan Perianu68′
Andreas Mircea Mihaiu
Gabriel Bogdan Simion
73′ Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
Ionuț Daniel Vînă
73′ Gevaro Giomar Magno Nepomuceno
Alexandru Daniel Buziuc
Robert Marian Moldoveanu
Ante Vukušić76′

Drużyna Steaua była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Dinama wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Dinama rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast w niedzielę FC Academica Clinceni zagra z drużyną Steaua na jej terenie.