Dinamo Bukareszt - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-0. Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I

13 lutego na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbyło się spotkanie 23. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinama i Sepsi. Mecz zakończył się remisem 0-0.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-13 20:00 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
Dinamo Bukareszt
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka Sepsi wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Sepsi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dinama była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vlad Achim z jedenastki gospodarzy. Była to 30. minuta meczu.

W 53. minucie kartką został ukarany Ricardo Grigore, zawodnik gospodarzy. W 59. minucie Nándor Károly zastąpił Florina Purecego.

Trener Dinama postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Andreia Baniego i na pole gry wprowadził napastnika Gevara Nepomucena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Dinama doszło do zmiany. Sahr Morsay wszedł za Adama Nemca. Chwilę później trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Lóránd Fülöp, a murawę opuścił Pavol Szafranko.

W 81. minucie Gabriel Vaszvari został zmieniony przez Edera Gonzáleza, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku za Adnana Aganovicia wszedł na boisko Balázs Csiszér, co miało wzmocnić drużynę Sepsi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vlada Achima na Alexandru Răuțę.

Branislav Ninaj
53′ Ricardo Florin Grigore
Bogdan Alexandru Mitrea
Steliano Filip
Marius Ștefănescu
Paul Viorel Anton
Rachid Ahmed Bouhenna
63′ Andrei Ahmed Bani Mustafa
Adnan Aganović90′
30′ 82′ Vlad Alexandru Achim
Gabriel Cristian Vaszvari81′
Diego Fabbrini
Cătălin Gheorghiță Golofca
Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
Pavol Szafranko80′
79′ Adam Nemec
Bryan Jerome Gilbert Nouvier
79′ Sahr Jonathan Morsay
Claudiu Adrian Mihai Petrila
82′ Alexandru Ilie Răuță
Florin Flavius Purece59′
63′ Gevaro Giomar Magno Nepomuceno
Ioan Andrei Vasile Dumiter

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Dinama przyznał dwie żółte.

Jedenastka Dinama w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Sepsi będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Piteşti. Jej rywalem będzie ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Natomiast w sobotę FC Astra Ploeszti będzie przeciwnikiem drużyny Dinama w meczu, który odbędzie się w Giurgiu.