Dinamo Bukareszt - FC Rapid 1923 1-1 (0-0). Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I

W pojedynku 13. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 23 października, zespół Dinama zremisował z FC Rapid 1923 1-1 (0-0). Mecz na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie obejrzało 2 151 widzów.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-23 19:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 2151 | Arbiter: Horațiu Mircea Feșnic
Dinamo Bukareszt
FC Rapid 1923
1
1
G. Torje 55'
N. Cârnat 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Dinama plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to drużyna FC Rapid 1923 zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Dinama wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Dragosowi Grigore'owi z drużyny gości. Była to 13. minuta meczu.

W 40. minucie Alexandru Răuță został zastąpiony przez Cosmina Mateiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Claudiu Belu-Iordache'owi z FC Rapid 1923.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dinama w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Gabriel Torje. Asystę zanotował Deian Sorescu.

Kibice FC Rapid 1923 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Saifeddine Alamiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Alexandru Dandea. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 61. minucie w zespole FC Rapid 1923 doszło do zmiany. Rareş Ilie wszedł za Alberta Tivadara. Chwilę później trener Dinama postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michela Espinosę wszedł Steliano Filip, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Rapid 1923: Antonio Sefer, Ljuban Crepulja, Adrian Bălan, na ich miejsce weszli: Nicolae Cârnat, Younes Bnou, Alexandru Ionita. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cătălina Itu, Cătălina Măgureanu zajęli: Marco Ehmann, Tomasz Vestenicky. Między 73. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dinama.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Nicolae Cârnat. Przy zdobyciu bramki pomagał Alexandru Ionita.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Horaţiu Alexandru Moldovan
78′ Deian Cristian Sorescu
Cristian Sapunaru
André Almeida Pinto
Alexandru Adrian Dandea61′
Ricardo Florin Grigore
Dragos Grigore13′
73′ Andrei Radu
Claudiu Belu-Iordache46′
63′ Cătălin Mihai Itu
Ljuban Crepulja81′
63′ Michel Espinosa
Albert Tivadar Stahl61′
40′ Alexandru Ilie Răuță
Cătălin Florin Hlistei
 55′ Gabriel Andrei Torje
Cristian Alexandru Albu
Mirko Ivanovski
Antonio Valentin Sefer71′
74′ Cătălin Ionuţ Măgureanu
Adrian Ionuț Bălan81′
Mihai Alexandru Eşanu
Virgil Andrei Drăghia
63′ Marco Ehmann
Luca Florică
63′ Steliano Filip
Romario Florin Moise
40′ 85′ Cosmin Gabriel Matei
Anestis Nastos
Mihai Alexandru Neicuțescu
Younes Bnou Marzouk81′
74′ Tomasz Vestenicky
Nicolae Cârnat71′  90′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna FC Rapid 1923 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.