Dinamo Bukareszt - FC Academica Clinceni 3-1 (1-1). Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I

W spotkaniu 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 2 sierpnia, drużyna Dinama wygrała z FC Academica Clinceni 3-1 (1-1). Mecz na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie obejrzało 2 400 widzów.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2021-08-02 20:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 2400 | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
M. Cioiu 37'

Od pierwszych minut jedenastka Dinama zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Academica Clinceni była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FC Academica Clinceni nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Marius Cioiu. Asystę zaliczył Florin Achim.

Zawodnicy Dinama odpowiedzieli zdobyciem bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Deian Sorescu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Deniz Giafer.

W piątej minucie doliczonego czasu Andrei Radu został zmieniony przez Valentina Borceę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka FC Academica Clinceni wyszła w zmienionym składzie, za Donatasa Kazlauskasa wszedł William Amorim. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Stelianowi Filipowi z Dinama.

Chwilę później trener FC Academica Clinceni postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Apostolosa Vellios. Na boisko wszedł Cristian Gavra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie FC Academica Clinceni doszło do zmiany. Michael Omoh wszedł za Floriana Vanza. W 65. minucie kartkę dostał Juan Cascini, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama w 71. minucie spotkania, gdy Andreas Mihaiu strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Ricardo Grigore.

W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Lucian Filip, Aleksandru Longher, a na ich miejsce weszli Juan Cascini, Marius Cioiu. Po chwili trener Dinama postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alexandru Răuțę wszedł Marco Ehmann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Dinama utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Dinama udało się strzelić gola i wygrać. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Geaniego Crețu z Dinama, a w 89. minucie Florina Gardosa z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Dinama, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej czwartej minucie starcia Deian Sorescu po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Andreia Baniego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Aurelian Eusebio Păun
 45′, 90′ Deian Cristian Sorescu
Florin Vasile Achim
Deniz Giafer
Amir Bilali
Ricardo Florin Grigore
Florin Gardos89′
45′ Andrei Radu
Marcel Holzmann
85′ Geani Mihai Crețu
Juan Bautista Cascini65′ 76′
56′ Steliano Filip
Marius Iulian Cioiu  37′ 76′
84′ Alexandru Ilie Răuță
Donatas Kazlauskas46′
Andrei Ahmed Bani Mustafa
Denis Ventúra
Robert Marian Moldoveanu
Floriano Vanzo61′
 71′ Andreas Mircea Mihaiu
Apostolos Vellios61′
Ștefan Brian Fara
Ștefan Dobre
84′ Marco Ehmann
Mladen Jutrić
David Țone
Răzvan Bogdan Patriche Nichita
45′ Valentin Ioan Borcea