Dinamo Bukareszt - CFR 1907 Kluż 0-2 (0-2). Liga rumuńska - 14. kolejka Ligi I

W meczu 14. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 17 grudnia, zespół Dinama przegrał z CFR Kluż 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie.

14. kolejka Rumunia - Liga I
2020-12-17 19:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Arbiter: Marius Ionuț Avram
A. Păun 44'

Zespół CFR Kluż bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół CFR Kluż wygrał 19 razy i zanotował dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie za Cătălina Măgureanu wszedł Aleix García.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Gabriel Debeljuh wywołał eksplozję radości wśród kibiców CFR Kluż, zdobywając bramkę w 14. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Camora.

W 24. minucie żółtą kartkę dostał Soares z zespołu gości. Niedługo później trener Dinama postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 35. minucie na plac gry wszedł Magaye Gueye, a murawę opuścił Aleix García. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Ante Puljić, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w 44. minucie spotkania, gdy Adrian Alexandru strzelił z karnego drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

W 46. minucie Ante Puljić został zmieniony przez Florina Bejana, co miało wzmocnić drużynę Dinama. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolae Cârnata na Cipriana Deaca w 59. minucie. Trener CFR Kluż wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Damjana Đokovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Soares.

Między 60. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Dinama i dwie drużynie przeciwnej. Między 77. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze CFR Kluż: Michaël Pereira, Cătălin Itu, Adrian Alexandru, na ich miejsce weszli: Alexandru Chipciu, Valentin Costache, Ovidiu Hoban. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Antona, Juana Cámary zajęli: Vlad Achim, Andrei Bani. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Florin Bejan z Dinama i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 87. minucie.

Cristian Emanuel Balgradean
60′ Deian Cristian Sorescu
Mateo Sušić
44′ 46′ Ante Puljić
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Ricardo Florin Grigore
Andrei Andonie Burcă
Andrei Radu
Mário Jorge Malico Paulino
88′ Paul Viorel Anton
Cătălin Mihai Itu82′ 83′
88′ Juan Camara
Adrian Constantin Alexandru Păun  44′ (k.) 84′
Diego Fabbrini
William Soares da Silva24′ 59′
65′ Alexandru Ilie Răuță
Nicolae Cârnat59′
7′ Cătălin Ionuţ Măgureanu
Gabriel Debeljuh  14′
62′ Adam Nemec
Michaël Pereira76′ 77′
Mihai Alexandru Eşanu
Grzegorz Sandomierski
46′ 87′ 90′ Florin Bejan
Cristian Marian Manea
88′ Vlad Alexandru Achim
Ivica Žunić
88′ Andrei Ahmed Bani Mustafa
Ovidiu Stefan Hoban84′
7′ 35′ Aleix García Serrano
Valentin Ionuț Costache83′
35′ Magaye Serigne Falilou Dit Nelson Gueye
Jakub Vojtuš

Drużyna CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom Dinama, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Dinama rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Academica Clinceni. Natomiast we wtorek Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv zagra z zespołem CFR Kluż na jego terenie.