Dinamo Bukareszt - CF Chindia Târgovişte 0-0. Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

W starciu 9. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Dinama zremisował z CF Chindia Târgovişte 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-19 17:30 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
Dinamo Bukareszt
CF Chindia Târgovişte
0
0

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Dinama zajmowała pierwszą, natomiast drużyna CF Chindia Târgovişte - drugą pozycję.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Dinama wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół CF Chindia Târgovişte zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dinama była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Adamowi Nemcowi z Dinama. Była to 30. minuta starcia.

Kibice Dinama nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sahra Morsaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Andreas Mihaiu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte: Tiberiu Căpușie w 58. i Cristianowi Neguțowi w 67. minucie.

Trener CF Chindia Târgovişte postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Vadima Raţę i na pole gry wprowadził napastnika Mihaiego Neicuțescu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Daniela Floreę wszedł Bourama Fomba. W samej końcówce pojedynku w zespole Dinama doszło do zmiany. Diego Fabbrini wszedł za Vlada Achima.

Paul Alexandru Iacob
89′ Vlad Alexandru Achim
Denis Constantin Dumitrașcu
46′ Andreas Mircea Mihaiu
Daniel Iliuță Popa
30′ Adam Nemec
Marius Mădălin Martac
89′ Diego Fabbrini
Florinel Cătălin Mitrea
46′ Sahr Jonathan Morsay
Valmir Berisha
Andrei Cristian Blejdea
Mihai Alexandru Neicuțescu76′
Gevaro Giomar Magno Nepomuceno
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Dinama, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Dinama w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka gości w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.