Dinamo Bukareszt - AFC Botoşani 1-2 (0-2). Liga rumuńska - 9. kolejka Ligi I

19 września na Stadionul Ştefan cel Mare w Bukareszcie odbył się pojedynek 9. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Dinama i Botoşani. Mecz zakończył się zwycięstwem Botoşani 2-1. Na stadionie zasiadło 1 550 widzów.

9. kolejka Rumunia - Liga I
2021-09-19 18:00 | Stadion: Stadionul Ştefan cel Mare | Widzów: 1550 | Arbiter: Ovidiu Hațegan
H. Kage 18'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Hervin Ongenda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Botoşani , zdobywając bramkę w 13. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Mihai Roman.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Botoşani w 18. minucie spotkania, gdy Hervé Kage strzelił z karnego drugiego gola. W 42. minucie Mateus Santos zastąpił Joyskima Dawę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alexandru Răucie z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 66. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Botoşani. W 52. minucie w jedenastce Botoşani doszło do zmiany. Eduard Florescu wszedł za Andreia Tîrcoveanu.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Dinama postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Moldoveanu. Na boisko wszedł Cătălin Țîră, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Gabriel Torje. W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter przyznał kartkę Cătălinowi Țîrze z Dinama.

Zespołowi Dinama zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Botoşani.

Andrei Costin Tîrcoveanu52′
 85′ (k.) Gabriel Andrei Torje
Hervin Scicchitano Ongenda  13′ 80′
45′ Alexandru Ilie Răuță
Malcom Sylas Edjouma Laouari46′
75′ Robert Marian Moldoveanu
Realdo Fili80′
75′ 90′ Cătălin Ștefan Țîră
Petar Petkovski
Mihai Alexandru Neicuțescu
Jandir Breno Souza Silva

Zespół Botoşani był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Botoşani przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna Botoşani dokonała czterech zmian.

1
2
2
4
2
4

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Botoşani będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FC U Craiova 1948 SA. Natomiast 27 września Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv będzie gościć drużynę Dinama.