CS Universitatea - FC Academica Clinceni 0-0. Liga rumuńska - 10. kolejka Ligi I

26 maja na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbył się mecz 10. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i FC Academica Clinceni. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 2 500 widzów.

10. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-26 17:30 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Widzów: 2500 | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
FC Academica Clinceni
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół FC Academica Clinceni wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut zespół FC Academica Clinceni zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny CS Universitatea była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół CS Universitatea rozpoczął w zmienionym składzie, za Nicușora Bancu wszedł Bogdan Ilie. A trener FC Academica Clinceni wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Popę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Asen Rumenov.

Na drugą połowę drużyna FC Academica Clinceni wyszła w zmienionym składzie, za Andreia Cordeę wszedł Jovan Marković. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Academica Clinceni: Amirowi Bilalemu w 55. i Juanowi Casciniemu w 65. minucie. W 67. minucie Matteo Fedele zastąpił Vladimira Screciu.

W tej samej minucie trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ștefan Baiaram, a murawę opuścił George Cîmpanu. Między 71. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Academica Clinceni: Thibault Moulin, Cristian Tănase, Raul Rusescu, na ich miejsce weszli: Eugeniu Cebotaru, Aleksandru Longher, Iulian Ștefan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Reagiego Baaha, Andreia Ivana zajęli: Vasile Constantin, Atanas Trică-Balaci. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał żółtą kartkę Răzvanowi Patriche'owi z zespołu gości.

W 90. minucie czerwoną kartkę obejrzał Paul Parvulescu, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter ukarał żółtą kartką Vasile Constantina, piłkarza CS Universitatea.

Aurelian Eusebio Păun
46′ Nicușor Silviu Bancu
Florin Vasile Achim
67′ Matteo Fedele
Juan Bautista Cascini65′
Cristian Mihai Căpățînă
Raul Andrei Rusescu89′
Ovidiu Alexandru Bic
Andrei Ioan Cordea46′
82′ Reagy Baah Ofosu
Thibault Moulin71′
88′ Andrei Virgil Ivan
Asen Rumenov Chandarov46′
67′ George Alexandru Cîmpanu
Cristian Tănase71′
Iulian Laurențiu Popescu
Octavian Gabriel Vâlceanu
46′ Bogdan Ilie Vătăjelu
Georgi Pashov
82′ 90′ Vasile Nicolae Constantin
Eugeniu Cebotaru71′
Dan Nistor
Lucian Mihai Dumitriu
67′ Vladimir Ionuț Screciu
Aleksandru Robert Longher71′
67′ Ștefan Baiaram
Iulian Cristian Ștefan89′
Marian Danciu
Denis Ventúra
88′ Atanas Ioan Trică-Balaci
Jovan Marković46′
Alexandru Tudorie
Adrian Popa46′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.