CS Universitatea - AFC Sibiu 1-0 (1-0). Liga rumuńska - 24. kolejka Ligi I

19 lutego na Stadionul Ion Oblemenco w Krajowie odbyło się spotkanie 24. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CS Universitatea i AFC Sibiu. Starcie zakończyło się zwycięstwem CS Universitatea 1-0.

24. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-19 19:30 | Stadion: Stadionul Ion Oblemenco | Arbiter: Horațiu Mircea Feșnic
Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv
AFC Hermannstadt Sibiu
1
0
A. Cicâldău 33'

Jedenastka CS Universitatea bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka CS Universitatea wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Călin Popescu został zmieniony przez Claudiu Belu-Iordache'a.

Jedynego gola meczu strzelił Alexandru Cicâldău dla drużyny CS Universitatea. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adrian Scarlatache z jedenastki gości. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Universitatea.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Romáriowi Piresowi z AFC Sibiu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole AFC Sibiu doszło do zmiany. Răzvan Dâlbea wszedł za Brighta Addaego.

W tej samej minucie trener AFC Sibiu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrei Sîntean, a murawę opuścił Dražen Bagarić. W 64. minucie kartkę dostał Patricio Matricardi, zawodnik AFC Sibiu. Kibice CS Universitatea nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cristiana Căpățînę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić George Cîmpanu.

Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy CS Universitatea: Dan Nistor, Ștefan Baiaram, Andrei Ivan, Alexandru Mateiu, na ich miejsce weszli: Vladimir Screciu, Juan Cámara, Ivan Mamut, Ovidiu Bic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudiu Belu-Iordache'a, Aiasa Aosmana zajęli: Stanley Elbers, Goran Karanović. W drugiej połowie nie padły bramki.

Raul Marian Opruț
90′ Alexandru Mateiu
Bright Christopher Addae61′
90′ Andrei Virgil Ivan
Călin Popescu8′
78′ Ștefan Baiaram
David Mayoral Lastras
78′ Dan Nistor
Romário Santos Pires54′
 33′ Alexandru Cicâldău
Aias Aosman81′
68′ George Alexandru Cîmpanu
Ousmane Diarrassouba
90′ Ovidiu Alexandru Bic
Baba Alhassan
78′ Juan Camara
Răzvan Adrian Dâlbea61′
68′ Cristian Mihai Căpățînă
Andrei Sîntean Mezin61′
78′ Vladimir Ionuț Screciu
Alexandru Ionuț Vodă
90′ Ivan Mamut
Stanley Elbers81′
Alexandru Tudorie
Goran Karanović81′

Arbiter nie ukarał piłkarzy CS Universitatea żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.

27 lutego zespół CS Universitatea będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Buzău. Jego rywalem będzie CF Chindia Târgovişte. Natomiast 28 lutego Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zagrają z drużyną AFC Sibiu na jej terenie.