CS Mioveni - FCSB 1-1 (1-0). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Ligi I, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka CS-u Mioveniego zremisowała z FCSB 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Orasenesc. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

W  meczu 4. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 6 sierpnia, jedenastka CS-u Mioveniego zremisowała  z FCSB  1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Orasenesc. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FCSB wygrał aż trzy razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna FCSB próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Ionut Balaur wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS-u Mioveniego, strzelając gola w 26. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Vlad Pop.

W 30. minucie w zespole FCSB doszło do zmiany. Denis Harut wszedł za Ovidiu Popescu. W 45. minucie Adrian Sut został zastąpiony przez Marca Dulcę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CS-u Mioveniego.

W 53. minucie kartkę dostał Joyskim Dawa z drużyny FCSB. W 58. minucie w zespole FCSB doszło do zmiany. Darius Olaru wszedł za Ianisa Stoicę.

Trener FCSB postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Razvana Oaidę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandru Musiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 59. minucie w jedenastce CS-u Mioveniego doszło do zmiany. Adrian Cierpka wszedł za Andreia Panaita. W tej samej minucie trener CS-u Mioveniego postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Valentina Cosereanu wszedł Razvan Trif, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół CS-u Mioveniego nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W 62. minucie kartką został ukarany Ionut Balaur, zawodnik CS-u Mioveniego.

Drużyna CS-u Mioveniego długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak zespół FCSB doprowadził do remisu. Bramkę zdobył David Miculescu. Bramka padła po podaniu Dariusa Olaru.

W 80. minucie Radu Boboc został zmieniony przez Eduarda Radaslavescu, co miało wzmocnić drużynę FCSB. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ionuta Burneę na Alexandru Iacoba. Na osiem minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Ionutowi Burnei z CS-u Mioveniego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jedenastka CS-u Mioveniego zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom CS-u Mioveniego, a zawodnikom FCSB pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.