CS Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 2-0 (0-0). Liga rumuńska - 16. kolejka Ligi I

W meczu 16. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 12 stycznia, zespół Gaz Metan zwyciężył z FC Voluntari 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş.

16. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-12 16:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Ovidiu Hațegan
CS Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari
2
0
Zé Manuel 70',73'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Gaz Metan wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Gaz Metan zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Voluntari była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trener Gaz Metan wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Zé Manula. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ovidiu Horșia. Posunięcie trenera było słuszne. Zé Manula strzelił dającego prowadzenie gola w 70. minucie spotkania.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sebastian Mailat z jedenastki gości. Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie kartką został ukarany Ricardinho, piłkarz gości. W 60. minucie Răzvan Grădinaru został zastąpiony przez Cristiana Costina.

W tej samej minucie trener FC Voluntari postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Claudiu Borțoneanu, a murawę opuścił Ricardinho. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Sergiu Ciocan, Ronaldo Deaconu, Bryan Alceus, a na ich miejsce weszli Luis Nițu, Yves Pambou, Nasser Chamed.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gaz Metan w 70. minucie spotkania, gdy Zé Manuel zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Ricardo Valente.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Voluntari doszło do zmiany. Marcelo Lopes wszedł za Alexandru Stoicę.

W 73. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Zé Manuel z Gaz Metan. Bramka padła po podaniu Ricarda Valente'a.

W 78. minucie Cosmin Achim został zmieniony przez Alexandru Iliego, a za Sebastiana Mailata wszedł na boisko Anderson, co miało wzmocnić drużynę FC Voluntari. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Júniora na Paula Costeę w 89. minucie. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gaz Metan i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marius Ionuț Briceag
89′ Francisco Santos Júnior
Ricardo José Veiga Varzim Miranda53′ 60′
24′ Ovidiu Horșia
Ion Gheorghe80′
Ricardo Jorge Oliveira Valente
Lukas Droppa
64′ Yves Simon Pambou Loembet
Răzvan Toni Augustin Grădinaru60′
64′ Nasser Chamed
Alexandru Ionuț Stoica71′
64′ Luis Emanuel Nițu
Cristian Ionuț Costin60′
64′ 90′ Bryan Alceus
Alexandru Nicolae Vlad
64′ 80′ Sergiu Robert Ciocan
John Anderson Souza Fonseca78′
89′ Paul Costeluș Costea
Claudiu Gabriel Borțoneanu60′
64′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Alexandru Mihai Ilie78′
Idrisa Sidi Sambú
Vasile Fernando Mihai
24′  70′, 73′ . Ze Manuel
Marcelo André Veiga Lopes71′

Zespół Gaz Metan był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Gaz Metan otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższą niedzielę zespół Gaz Metan zawalczy o kolejne punkty w Piteşti. Jego przeciwnikiem będzie ACS Campionii Fotbal Club Argeş. Natomiast 19 stycznia AFC UTA Arad zagra z zespołem FC Voluntari na jego terenie.