CS Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bukareszt 2-1 (2-0). Liga rumuńska - 12. kolejka Ligi I

15 października na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się spotkanie 12. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i Dinama. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gaz Metan 2-1. Starcie obejrzało 1 000 widzów.

12. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-15 19:30 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Widzów: 1000 | Arbiter: Adrian Viorel Cojocaru
CS Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bukareszt
2
1
R. Deaconu 36',38'
M. Ivanovski 84'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Gaz Metan zajmowała 14., natomiast zespół Dinama - 15. pozycję.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Drużyna Dinama wygrała aż 18 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gabrielowi Mourze z drużyny gospodarzy. Była to 28. minuta meczu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Gaz Metan w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Ronaldo Deaconu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Gaz Metan, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy Ronaldo Deaconu ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystował Ovidiu Horșia.

Drugą połowę drużyna Dinama rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deiana Sorescu wszedł Robert Moldoveanu. W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Steliano Filip, zawodnik Dinama.

W 65. minucie Cătălin Itu został zmieniony przez Cătălina Măgureanu. Między 65. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gaz Metan: Adama Sarr, Ronaldo Deaconu, Răzvan Grădinaru, na ich miejsce weszli: Ioan Filip, Nasser Chamed, Vlăduț Morar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexandru Răuțy, Gabriela Torjego zajęli: Andrei Radu, Costin Amzar. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Geaniemu Crețu z Dinama. W 84. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Mirko Ivanovski.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alin Dudea osłabiając tym samym zespół gości. Między 86. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Gaz Metan i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Gaz Metan doszło do zmiany. Raul Șteau wszedł za Ovidiu Horșię.

Zespołowi Dinama zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Gaz Metan.

Mihai Alexandru Eşanu
28′ Gabriel Rodrigues de Moura
Geani Mihai Crețu70′
Patricio Martín Matricardi
André Almeida Pinto
Jefferson Yuri de Sousa Matias
Răzvan Ștefan Popa
86′ Răzvan Alin Trif
Steliano Filip54′
Bryan Alceus
Cătălin Mihai Itu65′
90′ Ovidiu Horșia
Deian Cristian Sorescu46′
79′ Răzvan Toni Augustin Grădinaru
Alexandru Ilie Răuță65′
Francisco Santos da Silva Júnior
Cosmin Gabriel Matei
 36′, 38′ 79′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Mirko Ivanovski  84′ (k.)
72′ Adama Sarr
Alin Ilie Dudea85′
72′ Ioan Constantin Filip
Deniz Giafer
Diogo Marques Izata Pereira
Ricardo Florin Grigore
90′ Raul Ovidiu Șteau
Andrei Radu65′
79′ 89′ Nasser Chamed
Antonio Alexandru Borduşanu
Okechukwu Christian Irobiso
Cătălin Ionuţ Măgureanu65′
79′ Vlăduț Călin Morar
Robert Marian Moldoveanu46′ 86′

Zespół Gaz Metan był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Gaz Metan przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższy piątek zespół Gaz Metan zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie FC U Craiova 1948 SA. Natomiast 23 października FC Rapid 1923 zagra z drużyną Dinama na jej terenie.