CS Gaz Metan Mediaş - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 24. kolejka Ligi I

21 lutego na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się spotkanie 24. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i CFR Kluż. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 1-0.

24. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-21 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Radu Petrescu
CS Gaz Metan Mediaş
CFR 1907 Kluż
0
1
B. Omrani 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka CFR Kluż wygrała aż osiem razy, zremisowała 12, a przegrała tylko pięć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Adrian Alexandru, a murawę opuścił Adrian Gîdea.

A kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Zé Manula. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adama Sarr. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Gaz Metan wyszła w zmienionym składzie, za Ovidiu Horșię wszedł Sergiu Ciocan. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Zé Manulowi z Gaz Metan.

W 60. minucie Mihai Velisar został zastąpiony przez Răzvana Trifa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 75. minucie spotkania, gdy Billel Omrani strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mihai Bordeianu.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy Gaz Metan: Paul Costea, Vlăduț Morar, a na ich miejsce weszli Sergiu Ciocan, Ronaldo Deaconu. W 90. minucie kartki dostał Francisco Júnior z Gaz Metan i Cătălin Itu, Billel Omrani z drużyny gości.

Andrei Andonie Burcă
60′ Mihai Velisar
Mário Jorge Malico Paulino
78′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Ciprian Ioan Deac62′
Nasser Chamed
Alexandru Chipciu
90′ Francisco Santos Júnior
Mihai Cătălin Bordeianu
46′ Ovidiu Horșia
Adrian Mihai Gîdea9′
33′ Adama Sarr
Iasmin Latovlevici
60′ Răzvan Alin Trif
Cristian Marian Manea
46′ 78′ Sergiu Robert Ciocan
Adrian Constantin Alexandru Păun9′
78′ Paul Costeluș Costea
Ovidiu Stefan Hoban
78′ Vlăduț Călin Morar
Cătălin Mihai Itu62′ 90′
Luis Emanuel Nițu
Billel Omrani62′  75′ 90′
33′ 51′ . Ze Manuel
Mario Júnior Rondón Fernández73′

Zespół CFR Kluż był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka CFR Kluż wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Gaz Metan rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AFC UTA Arad. Natomiast 1 marca ACS Campionii Fotbal Club Argeş zagra z drużyną CFR Kluż na jej terenie.