CS Gaz Metan Mediaş - ACSM Politehnica Iași 2-1 (2-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

24 stycznia na Stadionul Municipal Gaz Metan w Mediaş odbyło się starcie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami Gaz Metan i CSM Politehnica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gaz Metan 2-1.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-24 17:00 | Stadion: Stadionul Municipal Gaz Metan | Arbiter: Adrian Sorin Costreie
U. Đuranović 83'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka CSM Politehnica wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Cosmin Frăsinescu z drużyny gości. Była to 12. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gaz Metan w 20. minucie spotkania, gdy Luis Nițu zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Ovidiu Horșia.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Gaz Metan, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Valente. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Răzvana Trifa.

W 28. minucie Juan Passaglia został zastąpiony przez Mariusa Mihalache'a. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół CSM Politehnica wyszedł w zmienionym składzie, za Floriana Vanza wszedł Ștefan Cană. Trener Gaz Metan postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Zé Manuel, a murawę opuścił Ovidiu Horșia.

W tej samej minucie Cosmin Frăsinescu został zmieniony przez Uroša Duranovicia, co miało wzmocnić drużynę CSM Politehnica. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisca Júniora na Ronalda Deaconu w 61. minucie oraz Luisa Nițu na Paula Costeę w tej samej minucie. Między 52. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. A kibice CSM Politehnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josepha Mensaha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Doru Popadiuc. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę.

W 77. minucie w drużynie CSM Politehnica doszło do zmiany. Pablo Gaitán wszedł za Francisca Cristeę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Uroš Duranović. Przy strzeleniu gola pomagał Răzvan Onea.

W 84. minucie arbiter przyznał kartki Zé Manulowi, Nasserowi Chamedowi z Gaz Metan. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Gaz Metan doszło do zmiany. Yves Pambou wszedł za Nassera Chameda. Zespołowi CSM Politehnica zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Gaz Metan.

Sorin Marian Bușu
69′ Bryan Alceus
Francisc Ionuț Cristea74′ 77′
46′ Ovidiu Horșia
Juan Pablo Passaglia28′
 23′ Ricardo Jorge Oliveira Valente
Răzvan Ștefan Popa
52′ 61′ Francisco Santos Júnior
Floriano Vanzo46′
84′ 86′ Nasser Chamed
Dženan Zajmović
 20′ 76′ Luis Emanuel Nițu
Marius Ovidiu Mihalache28′
76′ Paul Costeluș Costea
Pablo Leonel Gaitán77′
61′ Ronaldo Octavian Andrei Deaconu
Joseph Mensah77′
86′ Yves Simon Pambou Loembet
Ionuț Andrei Moisă
Idrisa Sidi Sambú
Uroš Duranović46′  83′
46′ 84′ . Ze Manuel

Drużyna Gaz Metan była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Gaz Metan w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.