Clubul Sportiv Universitatea Craiova - SSC Farul Constanta 4-1 (2-1). Liga - 10. kolejka

W pojedynku 10. kolejki Ligi I, który rozegrany został 20 maja, jedenastka CS-u Univ. Craiova wygrała z Farulem Constanta 4-1 (2-1). Starcie odbyło się na Stadionul Ion Oblemenco.

W  pojedynku 10. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 20 maja, jedenastka CS-u Univ. Craiova wygrała  z Farulem Constanta  4-1 (2-1). Starcie odbyło się na Stadionul Ion Oblemenco.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna CS-u Univ. Craiova wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Farulu Constanta próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CS-u Univ. Craiova w 21. minucie spotkania, gdy Ante Roguljic zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Elvir Koljic.

Drużyna Farulu Constanta ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka CS-u Univ. Craiova, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Vladoiu. Bramka padła po podaniu Stefana Baiarama.

Zawodnicy Farulu Constanta szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 27. minucie gola kontaktowego strzelił Jefte Betancor.

W 45. minucie Ionut Vina został zmieniony przez Bogdana Vatajelu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Damien Dussaut z Farulu Constanta. Była to 52. minuta spotkania.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie pokonał bramkarza Stefan Baiaram.

Andrei Ivan wywołał eksplozję radości wśród kibiców CS-u Univ. Craiova, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Stefan Baiaram.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Drużyna CS-u Univ. Craiova zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy CS-u Univ. Craiova żadną kartką, natomiast zawodnikom Farulu Constanta przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.