Clubul Sportiv Universitatea Craiova - CS Mioveni 1-0 (1-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Stadionul Ion Oblemenco odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi I pomiędzy drużynami CS-u Univ. Craiova i CS-u Mioveniego. Mecz zakończył się zwycięstwem CS-u Univ. Craiova 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

14 sierpnia  na Stadionul Ion Oblemenco odbył się pojedynek  5. kolejki  Ligi I pomiędzy drużynami CS-u Univ. Craiova  i CS-u Mioveniego. Mecz zakończył się zwycięstwem CS-u Univ. Craiova 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Cierpkę występującego w CS-ie Miovenim.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka CS-u Univ. Craiova wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach jedenastka CS-u Univ. Craiova próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sytuację bramkową stworzył Raul Silva.

Jedynego gola meczu strzelił Andrei Ivan dla drużyny CS-u Univ. Craiova. Bramka padła w tej samej minucie. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Vladowi Popowi z CS-u Mioveniego. Była to 40. minuta starcia.

W 45. minucie Stefan Vladoiu zastąpił Dana Nistora. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy CS-u Mioveniego: Liviu Antal, Mihai Lixandru, Alexandru Buziuc, a na ich miejsce weszli Valentin Cosereanu, Valentin Cosereanu, Valentin Cosereanu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CS-u Univ. Craiova.

Trener CS-u Mioveniego postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Ionuta Burneę i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Dumitru. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 90. minucie kartkę dostał Alexandru Cretu, piłkarz CS-u Univ. Craiova.

W tej samej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Liviu Antal nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W drugiej połowie nie padły bramki.

Drużyna CS-u Univ. Craiova była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników CS-u Mioveniego była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.