Chindia Targoviste - Clubul Sportiv Gaz Metan Medias 3-0 (1-0). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Ligi I, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Chindii Targoviste zwyciężyła z Gaz Metanem Medias 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal (Buzau) w Buzau.

W  spotkaniu 9. kolejki  Ligi I, które rozegrane zostało 13 maja, drużyna Chindii Targoviste zwyciężyła  z Gaz Metanem Medias  3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Municipal (Buzau) w Buzau.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Gaz Metanu Medias wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chindii Targoviste w 18. minucie spotkania, gdy Daniel Florea strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Andrei Serban.

W 45. minucie za Simiona Bumbara wszedł Erik Grosz. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Gaz Metanu Medias: Denis Ursu, Gheorghe Noian, Razvan Covaci, a na ich miejsce weszli Simion Bumbar, Simion Bumbar, Simion Bumbar. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Chindii Targoviste.

Drużyna Gaz Metanu Medias ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Chindii Targoviste, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Dulca. Przy strzeleniu gola pomagał Cristian Cherchez.

Chwilę później trener Chindii Targoviste postanowił bronić wyniku. W 59. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cristiana Chercheza wszedł Laurentiu Corbu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Chindii Targoviste utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Chindii Targoviste udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie Andrei Serban został zmieniony przez Alexandru Jipę, co miało wzmocnić jedenastkę Chindii Targoviste. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dobrina Gaspara na Cristiana Campeana. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Cristianowi Maximowi z Gaz Metanu Medias. Była to 74. minuta spotkania.

Nasser Chamed wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chindii Targoviste, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Asystę przy bramce zanotował Daniel Florea.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Chindii Targoviste żadną kartką, natomiast zawodnikom Gaz Metanu Medias przyznał jedną żółtą.