CFR Kluż - CS Universitatea 1-2 (0-1). Liga rumuńska - 3. kolejka Ligi I

W pojedynku 3. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 24 kwietnia, jedenastka CFR Kluż przegrała z CS Universitatea 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce.

3. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-24 19:30 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Ovidiu Hațegan
A. Tudorie 88'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół CFR Kluż wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Soares z CFR Kluż. Była to czwarta minuta pojedynku.

W czwartej minucie Ionuţ Mitran został zmieniony przez Juana Cámarę. A kibice CFR Kluż nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandru Chipciu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrei Joca. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Nieoczekiwanie zawodnicy CS Universitatea nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie Andrei Ivan dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CS Universitatea.

Na drugą połowę jedenastka CFR Kluż wyszła w zmienionym składzie, za Adriana Gîdeę, Maria Rondóna weszli Valentin Costache, Gabriel Debeljuh.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rúnar Sigurjónsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców CFR Kluż, zdobywając bramkę w 53. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Debeljuh.

Po chwili trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Cristian Căpățînă, a murawę opuścił Andrei Ivan. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CS Universitatea: Alexandru Cicâldău w 76. i Mariusowi Constantinowi w 82. minucie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę CS Universitatea przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Alexandru Tudorie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dan Nistor.

W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandru Tudoriemu z jedenastki gości. W tej samej minucie w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Ovidiu Hoban wszedł za Soaresa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Nicușor Silviu Bancu
6′ Andrei Dodi Joca
Dan Nistor
4′ 89′ William Soares da Silva
Ionuţ Radu Mitran4′
 53′ 68′ Rúnar Már Sigurjónsson
Andrei Virgil Ivan  27′ 63′
Ciprian Ioan Deac
Alexandru Mateiu
85′ 46′ Mario Rondon
Alexandru Cicâldău76′
46′ Adrian Mihai Gîdea
Ovidiu Alexandru Bic
68′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Juan Camara4′ 68′
6′ Alexandru Chipciu
Cristian Mihai Căpățînă63′
89′ Ovidiu Stefan Hoban
Matteo Fedele
Nicolae Cârnat
Reagy Baah Ofosu
46′ Valentin Ionuț Costache
George Alexandru Cîmpanu68′
46′ Gabriel Debeljuh
Alexandru Tudorie63′  88′ 89′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom CFR Kluż, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.