CFR 1907 Kluż - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0 (1-0). Liga rumuńska - 13. kolejka Ligi I

25 października na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbyło się starcie 13. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i Sepsi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CFR Kluż 2-0.

13. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-25 19:30 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
CFR 1907 Kluż
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
2
0
R. Bouhenna 24'
E. Culio 53'

Drużyna CFR Kluż bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna CFR Kluż wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna CFR Kluż zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sepsi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 24. minucie spotkania, gdy Rachid Bouhenna zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ciprian Deac.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Bismark Adjei-Boateng z drużyny gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CFR Kluż.

Na drugą połowę drużyna CFR Kluż wyszła w zmienionym składzie, za Bismarka Adjeiego-Boatenga wszedł Mihai Bordeianu.

W 53. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Juana Culia. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 59. minucie żółtą kartkę dostał Boubacar Fofana, piłkarz Sepsi.

Chwilę później trener Sepsi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Cristiego Bărbuța. Na boisko wszedł Eder González, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 62. minucie za Boubacara Fofanę wszedł Marius Ștefănescu. W 78. minucie żółtą kartkę obejrzał Mihai Bordeianu z CFR Kluż.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mihai Bordeianu osłabiając zespół CFR Kluż. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 78. minucie. Trener CFR Kluż wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriana Alexandru. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ciprian Deac. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Radoslav Bonchev Dimitrov
 24′ Rachid Ahmed Bouhenna
Răzvan Tincu
Andrei Andonie Burcă
Bogdan Alexandru Mitrea
Mário Jorge Malico Paulino
Rareş Sebastian Ispas
 53′ 53′ (k.) 90′ Juan Emmanuel Culio
Adnan Aganović74′
82′ Ciprian Ioan Deac
Nicolae Ionuț Păun
45′ 46′ Bismark Adjei-Boateng
Cristi Marian Bărbuț61′
Billel Omrani
Boubacar Fofana59′ 62′
83′ Denis Alibec
Cătălin Gheorghiță Golofca62′
Claudiu Adrian Mihai Petrila
Tsvetelin Lukov Chunchukov74′
Otto Hindrich
Răzvan Cătălin Began
90′ Mike Botuli Cestor
Branislav Ninaj
Cristian Marian Manea
Anass Achahbar
82′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Petar Bojić74′
46′ 78′ 80′ Mihai Cătălin Bordeianu
Nándor Károly Tamás
83′ Gabriel Debeljuh
Kevin Luckassen74′

Zespół CFR Kluż był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Sepsi w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna CFR Kluż będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Voluntari. Natomiast w niedzielę Dinamo Bukareszt zagra z zespołem Sepsi na jego terenie.