CFR 1907 Kluż - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-1 (0-1). Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I

10 maja na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce odbyło się starcie 7. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CFR Kluż i Sepsi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sepsi 1-0.

7. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-10 18:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Andrei Florin Chivulete
CFR 1907 Kluż
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
0
1
P. Šafranko 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka CFR Kluż wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Kibice CFR Kluż nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Alexandru. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adrian Gîdea.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sepsi w 41. minucie spotkania, gdy Pavol Szafranko strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ioan Dumiter.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sepsi.

Drugą połowę jedenastka CFR Kluż rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ovidiu Hobana, Cătălina Itu, Rúnara Sigurjónssona weszli Billel Omrani, Valentin Costache, Soares. W 60. minucie Eder González został zastąpiony przez Lóránda Fülöpa.

W 63. minucie arbiter ukarał kartką Adnana Aganovicia, zawodnika Sepsi. W 77. minucie w zespole CFR Kluż doszło do zmiany. Mario Rondón wszedł za Cristiana Maneę. Chwilę później trener Sepsi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Lóránt Kovács, a murawę opuścił Ioan Dumiter.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Andreiowi Andoniemu i Rolandowi Niczuly'emu. W drugiej połowie nie padły gole.

Roland Csaba Niczuly90′
77′ Cristian Marian Manea
Adnan Aganović63′
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Branislav Ninaj
90′ Andrei Andonie Burcă
Bogdan Alexandru Mitrea
Mário Jorge Malico Paulino
Marius Ștefănescu
46′ Cătălin Mihai Itu
Boubacar Fofana81′
46′ Rúnar Már Sigurjónsson
Ioan Andrei Vasile Dumiter81′
46′ Ovidiu Stefan Hoban
Nicolae Ionuț Păun
Ciprian Ioan Deac
Gabriel Cristian Vaszvari81′
Gabriel Debeljuh
Eder González Tortella60′
5′ Adrian Mihai Gîdea
Andres Mihai Dumitrescu90′
5′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Răzvan Tincu81′
Alexandru Chipciu
Anass Achahbar81′
46′ William Soares da Silva
Lóránd Levente Fülöp60′
46′ Valentin Ionuț Costache
Lóránt Kovács81′
46′ Billel Omrani
Florin Flavius Purece
77′ Mario Rondon
Nándor Károly Tamás

Jedenastka Sepsi była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze CFR Kluż obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna CFR Kluż rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Universitatea Craiova 1948 Club Sportiv. Natomiast w niedzielę Steaua Bukareszt zagra z drużyną Sepsi na jej terenie.