CFR 1907 Kluż - FC Viitorul Constanţa 2-1 (1-0). Liga rumuńska - 21. kolejka Ligi I

W pojedynku 21. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 4 lutego, drużyna CFR Kluż wygrała z FC Viitorul 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce.

21. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-04 19:00 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Istvan Kovacs
A. Dobrosavlevici 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka CFR Kluż wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze CFR Kluż otworzyli wynik. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Cătălin Itu. Przy strzeleniu gola pomógł Camora.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Cătălin Itu z CFR Kluż. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CFR Kluż.

Zawodnicy FC Viitorul odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie Alin Dobrosavlevici wyrównał wynik meczu.

W 55. minucie Răzvan Grădinaru został zastąpiony przez Jona Gaztañagę. W 56. minucie kartkę obejrzał Romario Benzar z jedenastki gości. Chwilę później trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Alexi Pitu, a murawę opuścił Ely Fernandes.

A kibice CFR Kluż nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriela Debeljuha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Valentin Costache. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Cătălin Itu, Michaël Pereira, Mario Rondón, na ich miejsce weszli: Nicolae Cârnat, Luís Aurélio, Alexandru Chipciu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreia Ciobanu, George'a Ganei zajęli: David Babunski, Luca Andronache. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 74. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Camorze i Jonowi Gaztañadze.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół CFR Kluż przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Ovidiu Hoban.

Minutę później sędzia ukarał kartką Andreia Arteana, piłkarza gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Alin Dobrosavlevici  52′
74′ Mário Jorge Malico Paulino
Radu Ștefăniță Boboc
 31′ 34′ 72′ Cătălin Mihai Itu
Cosmin Gabriel Matei
Adrian Constantin Alexandru Păun
Andrei Virgil Ciobanu78′
 90′ Ovidiu Stefan Hoban
Andrei Viorel Artean90′
72′ Michaël Pereira
Răzvan Toni Augustin Grădinaru55′
85′ Mario Rondon
George Dănuț Ganea78′
64′ Valentin Ionuț Costache
David Babunski78′
85′ Alexandru Chipciu
Jon Gaztañaga Arrospide55′ 74′
72′ Luís Miguel Coimbra Aurélio
Constantin Grameni
William Soares da Silva
Luca Cristian Andronache78′
72′ Nicolae Cârnat
Alexi Paul Pitu59′
64′ Gabriel Debeljuh
Valerijs Sabala

Jedenastka CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Viitorul pokazał trzy.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższy poniedziałek jedenastka FC Viitorul rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Voluntari. Tego samego dnia AFC Botoşani będzie gościć drużynę CFR Kluż.