CFR 1907 Kluż - ACS Campionii Fotbal Club Argeş 5-0 (2-0). Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I

W spotkaniu 25. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 1 marca, drużyna CFR Kluż wysoko wygrała z ACS-em Campionii Fotbal Club Argeş 5-0 (2-0). Starcie odbyło się na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu w Kluż-Napoce.

25. kolejka Rumunia - Liga I
2021-03-01 19:30 | Stadion: Stadionul Dr. Constantin Rădulescu | Arbiter: Constantin Sebastian Colțescu
M. Rondón 77'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki CFR Kluż.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Valentinowi Costache'owi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Adrian Alexandru, a murawę opuścił Adrian Gîdea. W 25. minucie kartką został ukarany Derlis Meza, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 35. minucie spotkania, gdy Ciprian Deac strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mihai Bordeianu, zawodnik CFR Kluż.

W 38. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ciprian Deac z CFR Kluż.

W 49. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş Luka Marić. W 56. minucie Stephan Drăghici został zastąpiony przez Ionuţa Năstăsiego.

Trener ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mediopa Ndiayego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Pablo de Lucas.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Costache. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Billel Omrani.

Niedługo później Mario Rondón wywołał eksplozję radości wśród kibiców CFR Kluż, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Ciprian Deac.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş doszło do zmiany. Georgian Honciu wszedł za Derlisa Mezę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CFR Kluż: Billelowi Omraniemu w 88. minucie i Andreiowi Andoniemu w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Alexandru Doru Greab
74′ Mateo Sušić
Costinel Andrei Tofan
90′ Andrei Andonie Burcă
Luka Marić 49′ (samob.)
Paulo Vinícius de Souza Nascimento
Grigore Ioan Turda
Mário Jorge Malico Paulino
Nicolae Constantin Mușat
 35′ (k.), 38′ (k.) Ciprian Ioan Deac
Derlis David Meza Colli25′ 79′
13′ Adrian Mihai Gîdea
Pablo de Lucas Torres56′
36′ 75′ Mihai Cătălin Bordeianu
Cristian Cosmin Dumitru65′
74′ Alexandru Chipciu
Ionuț Andrei Șerban
65′ Gabriel Debeljuh
Antun Palić65′
 70′ 2′ Valentin Ionuț Costache
Jimmy De Jonghe
74′ Cristian Marian Manea
Robert Ionuţ Grecu65′
13′ Adrian Constantin Alexandru Păun
Georgian Honciu79′
75′ Ovidiu Stefan Hoban
Alexander Maes65′
Cătălin Mihai Itu
Ionuţ Năstăsie56′
65′ 88′ Billel Omrani
Cătălin Constantin Barbu
74′  77′ Mario Júnior Rondón Fernández
Mediop Ndiaye56′

Drużyna CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş przyznał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół CFR Kluż zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie AFC UTA Arad. Natomiast w poniedziałek ACSM Politehnica Iași zagra z drużyną ACS-u Campionii Fotbal Club Argeş na jej terenie.