CF Chindia Târgovişte - FC Academica Clinceni 2-1 (2-0). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

W starciu 18. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 22 stycznia, zespół CF Chindia Târgovişte wygrał z FC Academica Clinceni 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) w Buftei.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-22 16:00 | Stadion: Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) | Arbiter: Marian Alexandru Barbu
B. Cascini 60'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą szósta i piąta jedenastka Ligi I.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć meczów zespół CF Chindia Târgovişte wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice FC Academica Clinceni nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paula Parvulescu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Răzvan Andronic. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

W 21. minucie kartką został ukarany Daniel Florea, zawodnik gospodarzy.

W tym czasie to piłkarze CF Chindia Târgovişte otworzyli wynik. W 25. minucie Daniel Popa dał prowadzenie swojej drużynie. Bramka padła po podaniu Vadima Raţy.

Jedenastka FC Academica Clinceni ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Cristian Neguț. Asystę zanotował Daniel Popa.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Florinowi Gardosowi z FC Academica Clinceni. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Academica Clinceni wyszła w zmienionym składzie, za Georgiego Pashova wszedł Thibault Moulin. W 49. minucie arbiter pokazał kartkę Paulowi Parvulescu z jedenastki gości.

W 59. minucie Eugeniu Cebotaru został zmieniony przez Jovana Markovicia.

Zawodnicy FC Academica Clinceni w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Juan Cascini.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Jovanowi Markoviciowi, piłkarzowi FC Academica Clinceni. Po chwili trener CF Chindia Târgovişte postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Floreę. Na boisko wszedł Valmir Berisha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie Mihai Dobrescu został zmieniony przez Luciana Dumitriu, a za Andreia Cordeę wszedł na boisko Florin Achim, co miało wzmocnić zespół FC Academica Clinceni. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Popę na Mihaiego Costeę.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Jedenastce FC Academica Clinceni zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny CF Chindia Târgovişte.

Mladen Jutrić
87′ Paul Alexandru Iacob
Florin Gardos39′
Cornel Dinu
Mihai Dobrescu83′
90′ Marco Alexandru Dulca
Adrian Popa
 27′ Cristian Daniel Neguț
Juan Bautista Cascini  60′ 90′
Denis Constantin Dumitrașcu
Eugeniu Cebotaru59′
Vadim Raţă
Andrei Ioan Cordea83′
21′ 68′ Daniel Constantin Florea
Tsvetelin Lukov Chunchukov
 25′ 90′ Daniel Iliuță Popa
Paul Ovidiu Parvulescu19′ 49′
68′ Valmir Berisha
Asen Rumenov Chandarov
90′ Mihai Alexandru Costea
Denis Ventúra
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Jovan Marković59′ 62′

Zespół CF Chindia Târgovişte był w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Academica Clinceni, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka CF Chindia Târgovişte w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.

2
1
4
2
4
2

Już w najbliższą środę zespół FC Academica Clinceni rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC Botoşani. Natomiast w czwartek AFC Hermannstadt Sibiu będzie rywalem drużyny CF Chindia Târgovişte w meczu, który odbędzie się w Mediaş.