CF Chindia Târgovişte - CS Universitatea 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 25. kolejka Ligi I

W spotkaniu 25. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna CF Chindia Târgovişte wygrała z CS Universitatea 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionul Municipal Buzău w Buzău.

P. Iacob 79'

Zespół CS Universitatea bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Od pierwszych minut zespół CF Chindia Târgovişte zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki CS Universitatea była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 50. minucie sędzia ukarał kartką Paula Iacoba, piłkarza CF Chindia Târgovişte. W 55. minucie Daniel Popa został zastąpiony przez Cristiana Neguța.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie CS Universitatea doszło do zmiany. Juan Cámara wszedł za Cristiana Căpățînę. W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandru Mateiu z zespołu gości. W 72. minucie karnego dla CF Chindia Târgovişte nie wykorzystał Paul Iacob strzelając obok bramki.

Chwilę później trener CS Universitatea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Vladimir Screciu, a murawę opuścił Alexandru Mateiu. W tej samej minucie w zespole CS Universitatea doszło do zmiany. Alexandru Tudorie wszedł za Ștefana Baiarama. A kibice CF Chindia Târgovişte nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valmira Berishę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniel Florea. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Jedyną bramkę meczu dla CF Chindia Târgovişte zdobył Paul Iacob w 79. minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Cristian Neguț.

W 82. minucie Ștefan Vlădoiu został zmieniony przez Matteo Fedelego, a za Andreia Ivana wszedł na boisko Bogdan Ilie, co miało wzmocnić zespół CS Universitatea. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vadima Raţę na Milana Kocicia. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Denisowi Dumitrașcu z CF Chindia Târgovişte.

Alexandru Mateiu69′ 73′
88′ Vadim Raţă
Cristian Mihai Căpățînă60′
90′ Denis Constantin Dumitrașcu
Ștefan Baiaram73′
 79′ 72′ (k.) 50′ Paul Alexandru Iacob
Dan Nistor
55′ Daniel Iliuță Popa
Alexandru Cicâldău
74′ Daniel Constantin Florea
Andrei Virgil Ivan82′
Dinu Bogdan Moldovan
Iulian Laurențiu Popescu
Bourama Fomba
Bogdan Ilie Vătăjelu82′
88′ Milan Kocić
Juan Camara60′
74′ Valmir Berisha
Matteo Fedele82′
55′ Cristian Daniel Neguț
Vladimir Ionuț Screciu73′
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Alexandru Tudorie73′

Drużyna CF Chindia Târgovişte była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CS Universitatea przyznał jedną.

Jedenastka CF Chindia Târgovişte w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek drużyna CF Chindia Târgovişte będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Natomiast w sobotę AFC Botoşani zagra z jedenastką CS Universitatea na jej terenie.