CF Chindia Târgovişte - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-1). Liga rumuńska - 18. kolejka Ligi I

4 grudnia na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti odbyło się starcie 18. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CF Chindia Târgovişte i CFR Kluż. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 1-0. Mecz obejrzało 400 widzów.

18. kolejka Rumunia - Liga I
2021-12-04 14:00 | Stadion: Stadionul Ilie Oană | Widzów: 400 | Arbiter: Radu Petrescu
CF Chindia Târgovişte
CFR 1907 Kluż
0
1
B. Omrani 21'

Drużyna CFR Kluż bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna CFR Kluż wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Jedenastka CF Chindia Târgovişte od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CFR Kluż w 21. minucie spotkania, gdy Billel Omrani zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Valentin Costache.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CFR Kluż.

Między 48. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CF Chindia Târgovişte oraz dwie drużynie przeciwnej. Trener CF Chindia Târgovişte postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Milana Kocicia i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Floreę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Marian Șerban został zastąpiony przez Alexandru Jipę. W 61. minucie kartkę dostał Cristian Neguț, piłkarz CF Chindia Târgovişte. W tej samej minucie trener CFR Kluż postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adrian Alexandru, a murawę opuścił Rúnar Sigurjónsson.

Między 61. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze CFR Kluż: Valentin Costache, Bismark Adjei-Boateng, Billel Omrani, na ich miejsce weszli: Alexandru Chipciu, Mihai Bordeianu, Florin Ștefan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Laurențiu Corbu, Simona Rrumbullaku zajęli: Marius Martac, Adrian Stoian. Między 86. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Otto Hindrich
78′ Laurențiu Nicolae Corbu
Mateo Sušić
Tiberiu Ionuț Căpușă
Daniel Graovac
Daniel Marinel Celea
Mike Botuli Cestor86′
90′ Simon Rrumbullaku
Mário Jorge Malico Paulino
88′ Marco Alexandru Dulca
Rúnar Már Sigurjónsson61′
61′ Cristian Daniel Neguț
Ciprian Ioan Deac
59′ Milan Kocić
Bismark Adjei-Boateng48′ 82′
Doru Popadiuc
Billel Omrani  21′ 90′
54′ 59′ Marian Cristinel Șerban
Gabriel Debeljuh88′
56′ Daniel Iliuță Popa
Valentin Ionuț Costache56′ 61′
Dinu Bogdan Moldovan
Karlo Letica
78′ Marius Mădălin Martac
Andrei Andonie Burcă
Cosmin Gabriel Atănase
Rareș Cristian Bălan
Andrei Dragoș Șerban
Cristian Marian Manea
59′ Alexandru Daniel Jipa
Florin Bogdan Ștefan90′
Sergiu Suciu
Adrian Constantin Alexandru Păun61′
Cristian Georgian Cherchez
Mihai Cătălin Bordeianu82′
59′ Daniel Constantin Florea
Alexandru Chipciu61′
90′ Adrian Marius Stoian
Adrian Mihai Gîdea

Drużyna CFR Kluż była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

12 grudnia jedenastka CFR Kluż zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie CS Mioveni. Natomiast 13 grudnia Dinamo Bukareszt będzie przeciwnikiem zespołu CF Chindia Târgovişte w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.