CF Chindia Târgovişte - CFR 1907 Kluż 0-1 (0-0). Liga rumuńska - 20. kolejka Ligi I

1 lutego na Stadionul Ilie Oană w Ploeszti odbyło się starcie 20. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CF Chindia Târgovişte i CFR Kluż. Mecz zakończył się zwycięstwem CFR Kluż 1-0.

A. Păun 52'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się szósta i druga jedenastka Ligi I.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna CFR Kluż wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Kibice CFR Kluż nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Alexandru. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adrian Gîdea. Posunięcie trenera było słuszne. Adriana Alexandru zdobył zwycięską bramkę w 52. minucie spotkania.

W 33. minucie Ciprian Deac został zastąpiony przez Luísa Aurélia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Cristian Neguț z CF Chindia Târgovişte. Była to 38. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół CFR Kluż rozpoczął w zmienionym składzie, za Soaresa wszedł Ovidiu Hoban.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CFR Kluż w 52. minucie spotkania, gdy Adrian Alexandru strzelił z karnego pierwszego gola. W 58. minucie kartką został ukarany Daniel Popa, zawodnik gospodarzy.

W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy CFR Kluż: Mario Rondón, Michaël Pereira, a na ich miejsce weszli Gabriel Debeljuh, Alexandru Chipciu. Chwilę później trener CF Chindia Târgovişte postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Floreę. Na boisko wszedł Valmir Berisha, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter przyznał kartkę Camorze z jedenastki gości.

Syam Habib Ben Youssef
86′ Cornel Dinu
Mário Jorge Malico Paulino90′
38′ 77′ Cristian Daniel Neguț
Alexandru Chipciu73′
58′ Daniel Iliuță Popa
Gabriel Debeljuh73′
77′ Daniel Constantin Florea
Marius Mădălin Martac
Adrian Constantin Alexandru Păun7′  52′ (k.)
86′ Florinel Cătălin Mitrea
Luís Miguel Coimbra Aurélio33′
Andrei Dragoș Șerban
Ovidiu Stefan Hoban46′
77′ Valmir Berisha
Michaël Pereira73′
77′ Mihai Alexandru Costea
Nicolae Cârnat
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Mario Rondon73′

Piłkarze CF Chindia Târgovişte otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół CFR Kluż wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy czwartek drużyna CF Chindia Târgovişte rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AFC Botoşani. Tego samego dnia FC Viitorul Constanţa zagra z drużyną CFR Kluż na jej terenie.