CF Chindia Târgovişte - AFC UTA Arad 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 23. kolejka Ligi I

W meczu 23. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 13 lutego, drużyna CF Chindia Târgovişte zremisowała z AFC UTA Arad 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) w Buftei.

23. kolejka Rumunia - Liga I
2021-02-13 13:30 | Stadion: Centrul de Fotbal Buftea Teren Natural | Arbiter: Adrian Sorin Costreie
CF Chindia Târgovişte
AFC UTA Arad
1
1
D. Popa 31'
Erico 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu AFC UTA Arad.

Już w pierwszych minutach zespół CF Chindia Târgovişte próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Popa wywołał eksplozję radości wśród kibiców CF Chindia Târgovişte, strzelając gola w 31. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Daniel Florea.

W 33. minucie kartkę dostał Cristian Melinte z AFC UTA Arad. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CF Chindia Târgovişte.

Na drugą połowę zespół AFC UTA Arad wyszedł w zmienionym składzie, za Cristiana Melinte'a wszedł Ionuț Peteleu. Między 48. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AFC UTA Arad.

W 65. minucie za Denisa Rusu wszedł Adrian Hora. Niedługo później trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Valentin Buhăcianu, a murawę opuścił Neluț Roșu. Chwilę później trener CF Chindia Târgovişte postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tomása Díaza wszedł Florinel Mitrea, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom CF Chindia Târgovişte: Denisowi Dumitrașcu w 84. i Marcowi Dulce w 86. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił Erico.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Evgeni Shlyakov
80′ Tomás Díaz Grassano
Liviu Antal65′
86′ Marco Alexandru Dulca
Neluț Stelian Roșu78′
84′ Denis Constantin Dumitrașcu
Damian Daniel Isac
Vadim Raţă
Denis Alex Rusu65′
90′ Daniel Constantin Florea
Roger Junio Rodrigues Figueira
 31′ 86′ Daniel Iliuță Popa
Ionuț Andrei Peteleu46′
90′ Marius Mădălin Martac
Cristian Alexandru Albu
80′ Florinel Cătălin Mitrea
David Raul Miculescu
Cosmin Gabriel Atănase
Dragoș Sebastian Tescan
Andrei Dragoș Șerban
Valentin Buhăcianu78′
86′ Valmir Berisha
Adrian Ioan Hora65′
Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Ciprian Rus

Przewaga drużyny CF Chindia Târgovişte w posiadaniu piłki była ogromna (100 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1
1
2
2
2
2

21 lutego drużyna CF Chindia Târgovişte zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jej przeciwnikiem będzie Steaua Bukareszt. Natomiast 22 lutego AFC Botoşani zagra z drużyną AFC UTA Arad na jej terenie.