CF Chindia Târgovişte - ACSM Politehnica Iași 1-1 (1-0). Liga rumuńska - 16. kolejka Ligi I

13 stycznia na Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) w Buftei odbyło się spotkanie 16. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami CF Chindia Târgovişte i CSM Politehnica. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

16. kolejka Rumunia - Liga I
2021-01-13 16:00 | Stadion: Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) | Arbiter: Iulian Călin
CF Chindia Târgovişte
ACSM Politehnica Iași
1
1
D. Dumitrașcu 13'
A. Cristea 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół CSM Politehnica wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CF Chindia Târgovişte w 13. minucie spotkania, gdy Denis Dumitrașcu strzelił pierwszego gola.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CSM Politehnica: Sorinowi Bușu w 23. i Franciscowi Cristei w 25. minucie. W 36. minucie za Francisca Cristeę wszedł Joseph Mensah. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CF Chindia Târgovişte.

W 58. minucie sędzia ukarał kartkami Cristiana Neguța z CF Chindia Târgovişte oraz Andreia Cristeę z zespołu gości.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie wynik ustalił Andrei Cristea. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

W 65. minucie kartkę otrzymał Tiberiu Căpușă z CF Chindia Târgovişte. Chwilę później trener CF Chindia Târgovişte postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Franck Yaméogo, a murawę opuścił Denis Dumitrașcu. A kibice CSM Politehnica nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dženana Zajmovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joseph Mensah.

W 75. minucie Daniel Florea został zmieniony przez Valmira Berishę, co miało wzmocnić drużynę CF Chindia Târgovişte. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floriana Vanza na Doru Popadiuca. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ianoș Brînză
65′ Tiberiu Ionuț Căpușă
Sorin Marian Bușu23′
58′ Cristian Daniel Neguț
Francisc Ionuț Cristea25′ 36′
Vadim Raţă
Juan Pablo Passaglia
Marco Alexandru Dulca
Manuel Ignacio de Iriondo
 13′ 67′ Denis Constantin Dumitrașcu
Floriano Vanzo78′
Daniel Iliuță Popa
Andrei Cristea  63′ 58′
75′ Daniel Constantin Florea
Joseph Mensah36′ 70′
75′ Valmir Berisha
Doru Popadiuc78′
Mihai Alexandru Costea
Antonio Mihai Stan
67′ Franck Alex Neeb-Noma Blaise Yaméogo
Dženan Zajmović70′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom CSM Politehnica pokazał trzy.

Zespół CF Chindia Târgovişte w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.

1
1
2
2
2
2

Już w najbliższą sobotę drużyna CF Chindia Târgovişte zawalczy o kolejne punkty w Bukareszcie. Jej przeciwnikiem będzie Dinamo Bukareszt. Natomiast w poniedziałek AFC Botoşani zagra z drużyną CSM Politehnica na jej terenie.