Asociatia Fotbal Club Hermannstadt Sibiu - Fotbal Club Voluntari 2-1 (2-1). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki Ligi I, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Hermannstadtu zwyciężyła z Voluntari 2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal (Sibiu) w Sybinie.

W  pojedynku 4. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Hermannstadtu zwyciężyła  z Voluntari  2-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal (Sibiu) w Sybinie.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Voluntari wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Voluntari próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Silviu Balaure.

Baba Alhassan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hermannstadtu , strzelając gola w 23. minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sota Mino z zespołu Hermannstadtu. Była to 31. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hermannstadtu w 34. minucie spotkania, gdy Baba Alhassan zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sota Mino.

Zawodnicy Voluntari szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Adam Nemec.

W 45. minucie Lukas Droppa został zastąpiony przez Heldera Tavaresa. W tej samej minucie w drużynie Voluntari doszło do zmiany. Daniel Florea wszedł za Lukasa Droppę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

W 56. minucie w jedenastce Voluntari doszło do zmiany. George Merloi wszedł za Cristiana Costina. W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Ulrichowi Meleke'owi z Voluntari.

Trener Voluntari postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił obrońcę Ulricha Meleke'a i na pole gry wprowadził napastnika Loranda Fulopa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Silviu Balaurego z Hermannstadtu, a w 72. minucie Ricardinha z drużyny przeciwnej. Zespołowi Voluntari zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hermannstadtu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.