Asociatia Club Sportiv Sepsi OSK Sfantu Gheorghe - Fotbal Club UTA Arad 0-0. Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Ligi I, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Sepsi zremisował z UTA Arad 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal (Sfantu Gheorghe) w Sfantu Gheorghe.

W  meczu 4. kolejki  Ligi I, który rozegrany został 7 sierpnia, zespół Sepsi zremisował  z UTA Arad  0-0. Spotkanie odbyło się na Stadionul Municipal (Sfantu Gheorghe) w Sfantu Gheorghe.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna UTA Arad wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Sepsi próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 25. minucie żółtą kartkę dostał Idriz Batha, zawodnik UTA Arad.

W 55. minucie Jonathan Rodriguez został zastąpiony przez Adnana Aganovica. W 56. minucie w drużynie UTA Arad doszło do zmiany. Wesley Jobello wszedł za Philipa Otele'a.

Chwilę później trener UTA Arad postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alexandru Bengę wszedł Erion Hoxhallari, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie UTA Arad utrzymać remis. W 58. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mihaiemu Dobrescu z zespołu UTA Arad. W 64. minucie Florentin Matei został zmieniony przez Alberta Stahla, a za Virgiliu Postolachiego wszedł na boisko Claudiu Keseru, co miało wzmocnić drużynę UTA Arad. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandru Tudoriego na Maria Rondona.

Trener Sepsi postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Iona Gheorghego i na pole gry wprowadził napastnika Catalina Golofcę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sepsi doszło do zmiany. Cristian Barbut wszedł za Vitalie Damascana. W 68. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Branislavowi Ninajowi, piłkarzowi Sepsi.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mihai Dobrescu z zespołu UTA Arad i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 58. minucie. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juana Casciniego z UTA Arad, a w 90. minucie Cristiana Barbuta z drużyny przeciwnej. W 84. minucie w drużynie Sepsi doszło do zmiany. Rares Ispas wszedł za Andresa Dumitrescu.

Przewaga zespołu Sepsi w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom UTA Arad, natomiast zawodnikom Sepsi pokazał dwie żółte.

Zespół Sepsi w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna UTA Arad w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.