AFC UTA Arad - FC Viitorul Constanţa 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 1. kolejka Ligi I

16 kwietnia na Stadionul Francisc von Neuman odbyło się starcie 1. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC UTA Arad i FC Viitorul. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC UTA Arad 1-0.

1. kolejka Rumunia - Liga I
2021-04-16 16:30 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Arbiter: Iulian Călin
AFC UTA Arad
FC Viitorul Constanţa
1
0
A. Hora 63'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Florina Iacoba wszedł Dragoș Balauru.

Po chwili trener FC Viitorul postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 24. minucie na plac gry wszedł Alexi Pitu, a murawę opuścił Damien Dussaut. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna AFC UTA Arad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Tabarceę wszedł Liviu Antal. W 62. minucie kartkę otrzymał Răzvan Grădinaru z jedenastki gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Adrian Hora dla drużyny AFC UTA Arad. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Florin Ilie.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Modestasa Vorobjovasa z AFC UTA Arad, a w 72. minucie Floriana Haitę z drużyny przeciwnej. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy FC Viitorul: Florian Haită, Marcos Pedroso, a na ich miejsce weszli Jô Santos, Răzvan Grădinaru. Trener AFC UTA Arad wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cipriana Rusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adrian Hora.

Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy AFC UTA Arad: Roger, Denis Rusu, na ich miejsce weszli: Sorin Bustea, David Miculescu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexiego Pitu, Cosmina Mateiego zajęli: Luca Andronache, David Babunski. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AFC UTA Arad: Florinowi Iliemu w 85. minucie i Davidowi Miculescu w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Tabarcea
17′ Florin Iacob
Valentin Alexandru Cojocaru
Marius Ionuț Tomozei
Damien Dussaut24′
Erico Constantino da Silva
Sebastian Mladen
85′ Florin Ionuţ Ilie
Alin Dobrosavlevici
Simon Rrumbullaku
Radu Ștefăniță Boboc
Cristian Alexandru Albu
Cosmin Gabriel Matei81′
86′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Andrei Virgil Ciobanu
86′ Denis Alex Rusu
Constantin Grameni
71′ Modestas Vorobjovas
Joálisson Santos Oliveira71′
 63′ 79′ Adrian Ioan Hora
Hama Juvhel Fred Tsoumou
46′ Adrian Tabarcea Petre
Răzvan Toni Augustin Grădinaru62′ 71′
17′ Dragoș Balauru
Cătălin Vasile Căbuz
Cristian Costel Melinte
Gabriel Nicolae Buta
86′ Sorin Cristian Bustea
Gabriel Leonard Dănuleasă
86′ 90′ David Raul Miculescu
Marcos Garbellotto Pedroso71′
Neluț Stelian Roșu
Darius Constantin Grosu
46′ Liviu Antal
David Babunski81′
Valentin Buhăcianu
Florian Nichita Haită71′ 72′
79′ Ciprian Rus
Luca Cristian Andronache81′
Albert Nicolae Voinea
Alexi Paul Pitu24′ 81′

Drużyna AFC UTA Arad była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze AFC UTA Arad dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian.

Już w najbliższy wtorek jedenastka FC Viitorul rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Tego samego dnia Dinamo Bukareszt będzie rywalem zespołu AFC UTA Arad w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.