AFC UTA Arad - FC U Craiova 1948 SA 1-0 (1-0). Liga rumuńska - 12. kolejka Ligi I

17 października na Stadionul Francisc von Neuman odbyło się spotkanie 12. kolejki rumuńskiej Ligi I pomiędzy drużynami AFC UTA Arad i FC U Craiova 1948 SA. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AFC UTA Arad 1-0. Mecz obejrzało 7 500 widzów.

12. kolejka Rumunia - Liga I
2021-10-17 16:30 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Widzów: 7500 | Arbiter: Cătălin Popa
AFC UTA Arad
FC U Craiova 1948 SA
1
0
R. Negru 13' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC U Craiova 1948 SA Radu Negru.

Od 20. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC U Craiova 1948 SA i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AFC UTA Arad.

Drugą połowę drużyna FC U Craiova 1948 SA rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benjamina Van Durmena wszedł Sekou Sidibe. Dragoș Albu z FC U Craiova 1948 SA na pół godziny przed końcowym gwizdkiem dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 25. minucie.

W 66. minucie Evgeni Shlyakov zastąpił Rolandasa Baravykasa. W 71. minucie Claudiu Bălan został zmieniony przez François Marqueta, co miało wzmocnić zespół FC U Craiova 1948 SA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriana Horę na Juana Passaglię. W 79. minucie żółtą kartkę dostał Jeremy Huyghebaert z drużyny gości.

Kibice FC U Craiova 1948 SA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alexandru Raiceę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić William Baeten. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole FC U Craiova 1948 SA za Samuela Asamoaha wszedł Alexandru Blidar, a w drużynie AFC UTA Arad David Miculescu zmienił Paula Mercioiu. W doliczonej pierwszej minucie starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Davidowi Miculescu, zawodnikowi AFC UTA Arad.

Chwilę później trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Liviu Antal, a murawę opuścił Filip Dangubić. Cztery minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Radu Negru, piłkarza gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Jeremy Huyghebaert79′
45′ 66′ Evgeni Shlyakov
Sorin Marian Bușu
Roger Junio Rodrigues Figueira
Samuel Asamoah90′
90′ 90′ David Raul Miculescu
William Baeten20′ 79′
Desley Petrus Cornelis Ubbink
Constantin Dragoș Albu25′ 62′
Modestas Vorobjovas
Benjamin Van Durmen46′
76′ Adrian Ioan Hora
Terell Ondaan
90′ Filip Dangubić
Claudiu Cristian Bălan71′
Dragoș Balauru
Robert Dimitrie Popa
66′ Rolandas Baravykas
François Marquet71′
76′ Juan Pablo Passaglia
Vlad Marian Pop
90′ Liviu Antal
Alexandru Nicuşor Raicea79′
90′ Paul Marcel Mercioiu
Sekou Sidibe46′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom AFC UTA Arad pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół FC U Craiova 1948 SA rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie CS Gaz Metan Mediaş. Natomiast 25 października FC Academica Clinceni będzie przeciwnikiem drużyny AFC UTA Arad w meczu, który odbędzie się w Bukareszcie.