AFC UTA Arad - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0). Liga rumuńska - 8. kolejka Ligi I

W starciu 8. kolejki rumuńskiej Ligi I, które rozegrane zostało 16 maja, jedenastka AFC UTA Arad wygrała z Gaz Metan 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionul Francisc von Neuman.

8. kolejka Rumunia - Liga I
2021-05-16 13:00 | Stadion: Stadionul Francisc von Neuman | Arbiter: Sorin Andrei Antonie
AFC UTA Arad
CS Gaz Metan Mediaş
1
0
L. Antal 50'

Zespół Gaz Metan bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Gaz Metan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vlăduța Morara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Paul Costea.

W 22. minucie Denis Rusu został zmieniony przez Liviu Antala. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Gaz Metan wyszła w zmienionym składzie, za Ronalda Deaconu, Bryana Alceusa weszli Nasser Chamed, Yves Pambou.

Wysiłki podejmowane przez zespół AFC UTA Arad w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Liviu Antal.

Między 62. a 78. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 71. minucie Gabriel Moura został zmieniony przez Francisca Júniora, a za Mihaiego Velisara wszedł na boisko Ovidiu Horșia, co miało wzmocnić drużynę Gaz Metan. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Miculescu na Dragoșa Tescana. Po chwili trener AFC UTA Arad postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ciprian Rus, a murawę opuścił Adrian Hora.

Między 87. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole AFC UTA Arad doszło do zmiany. Cristian Melinte wszedł za Rogera.

Ondřej Bačo
78′ Erico Constantino da Silva
Răzvan Alin Trif63′
Florin Ionuţ Ilie
Ionuț Justinian Larie
Evgeni Shlyakov
Mihai Ionuţ Butean
62′ Cristian Alexandru Albu
Gabriel Rodrigues de Moura71′
70′ 90′ Roger Junio Rodrigues Figueira
Ronaldo Octavian Andrei Deaconu46′
22′ Denis Alex Rusu
Mihai Velisar75′
Modestas Vorobjovas
Bryan Alceus46′
81′ Adrian Ioan Hora
Paul Costeluș Costea15′
81′ David Raul Miculescu
Ricardo Jorge Oliveira Valente
Dragoș Balauru
Alexandru Buzbuchi
90′ Cristian Costel Melinte
Yves Simon Pambou Loembet46′ 87′
81′ 87′ Dragoș Sebastian Tescan
Francisco Santos da Silva Júnior71′
22′  50′ 89′ Liviu Antal
Nasser Chamed46′
Valentin Buhăcianu
Vlăduț Călin Morar15′ 74′
81′ Ciprian Rus
. Ze Manuel

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Gaz Metan pokazał trzy.

Jedenastka AFC UTA Arad dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższą środę zespół Gaz Metan rozegra kolejny mecz w Jassach. Jego przeciwnikiem będzie ACSM Politehnica Iași. Tego samego dnia FC Voluntari będzie gościć drużynę AFC UTA Arad.